Загальна характеристика
Іноді призводить до знищення більшої частини врожаю часнику. Розвивається у регіонах із підвищеною вологістю ґрунтів та рясними опадами. Патоген зберігається у вигляді міцелію в ураженому часнику і переноситься при посадці, перенесення із насінням не відоме. Поширюється із зараженим посадковим матеріалом, тривалий час зберігається у заражених рослинних рештках та ґрунті у вигляді ооспор. Сприятливими для розвитку збудника є: температура повітря – нічна +5...+10 °С, денна +15...+18 °С, зволожені листки протягом 1,5 – 7 годин. Цикл розвитку 11-15 днів, за оптимальних умов ураження швидко набуває характеру епіфітотії.
Ознаки ураження
Уражені рослини відстають у рості і знебарвлюються. За вологих умов патоген утворює спори в уражених тканинах і заражає інші рослини, на листках і стеблах яких утворюються сірувато-фіолетові виразки. Часто уражені листки повністю засихають. Уражені посіви дають поганий врожай, часничини деформовані. На уражених пероноспорозом посівах часнику вилягають цілі ділянки.
Менеджмент захворювання
Сівозміна (щонайменше 3 роки до успішного врожаю), використання здорового садивного матеріалу, від перевірених виробників і теплова обробка зубків перед посадкою. Розвитку гриба сприяють кислі ґрунти (показник рH не менше 6). Для зниження частоти ураження пероноспорозом важливі хороша циркуляція повітря і широкі проміжки між рядами. Зайва волога на часниковому полі сприяє поширенню більшості грибкових захворювань. Слід уникати верхнього поливу. Полив дощуванням слід робити на початку дня, так, щоб листки могли до вечора висохнути. Несправжня борошниста роса часнику активно утворює спори вночі, коли листя мокре. Для негайного реагування у разі ураження необхідне регулярне інспектування рослин – перевірка кінчиків листків два рази на тиждень.
Хімічний захист
Обробка фунгіцидами перед посадкою і обприскування листків. Препарати: Ридoмiл Гoлд MЦ 68 WP (Meтaлaкcил-M 4%+мaнкoцeб 64%, 68% з. п.), Квадріс 250 SC (250 г/л Азоксистробін).