Загальна характеристика
Збудник: бактерії Erwinia carotovora (і кілька інших споріднених видів), які потрапляють у рослини через пошкодження. Окрім часнику, вражає овочеві культури. Найлегше розпізнати бактеріальну гниль за м’якими, вологими, від кремового до бежевого кольору провалами тканини, оточених темно-коричневим чи навіть чорним кільцем. Зубчики зменшуються, заповнюються рідиною, при натисканні провалюються. У місці шийки виділяється рідина з неприємним запахом.
Розвиток хвороби та ознаки ураження
Уражаються рослини при транспортуванні та зберіганні, а також після засухи і наступних дощів. Оптимальна температура для розвитку збудника +20…+30 °C. Під час зберігання або перевезення бактеріальна м’яка гниль може розвиватися навіть за температури вище +3 °C. Інокуляцію бактеріями здійснюють комахи, вітер із дощем, рештки від попереднього врожаю. Інфекція потрапляє через пошкодження у шкірці. Часто симптоми ураження непомітні до збирання врожаю.
Менеджмент захворювання
Повністю ефективного засобу боротьби з бактеріальною гниллю не існує, проте можливо мінімізувати ураження. Визначальним заходом захисту є профілактика. Інфіковані рослини слід видаляти якнайскоріше, щоб уникнути подальшого зараження. Загальні рекомендації: уникати перезволоження і верхнього поливу; пересвідчитися, що ґрунт добре дренований і рослини розташовані на достатній відстані одна від одної. Для успішного вирощування часнику необхідна сівозміна зі стійкими культурами: кукурудза, квасоля, буряки. Якщо на ділянці була помічена мокра гниль, часник, як і інші вразливі культури, не можна вирощувати на ділянці щонайменше три роки. При обробці ґрунту та збиранні врожаю уникати ушкоджень рослин. Врожай збирати за сухої погоди, ретельно оглядаючи рослини перед закладанням на зберігання. Зберігати врожай часнику у сухому прохолодному приміщенні, яке добре провітрюється. Температура при зберіганні 0...+2 °С, вологість не більше 65% Дезінфікувати інструменти до і після використання, уражені рослини в кінці сезону знищувати. Запобігає поширенню гнилі боротьба зі шкідливими комахами.
Хімічний захист
Застосування бактерицидів на основі міді.