Збудниками хвороби є гриби із роду Аlternaria: A. brassicicola (Schn.) Wilts.; A. brassicae (Berk.) Sacc. В останні роки доказано, що хворобу можуть викликати також гриби A. cheiranthi (Fr.) Bolle; A. consortiale (Thuem) Hughes і A. tenuis Nees et Fr. Під час вегетації гриби поширюються конідіями. Часті зливові дощі з вітром за температури 17-250С у фазі цвітіння і дозрівання ріпаку є оптимальними умовами для поширення інфекції та розвитку хвороби.
Ураження ріпаку альтернаріозом суттєво зростає при пошкоджені рослин ріпаковим квіткоїдом та насіннєвим прихованохоботником. Недобір урожаю насіння може сягати до 30%, а в роки епіфітотійного розвитку хвороби до 50% і більше. Збудники хвороби зберігаються у формі грибниці і конідій на уражених рослинах озимого ріпаку; на рослинних рештках капустяних культур і насінні. Гриби не втрачають своєї патогенності при поверхневому ураженні насіння до 2 років, а при внутрішньому - до 12 років. Заходи захисту. Використання стійких сортів і гібридів, дотримання вимог зональної технології вирощування ріпаку (обробіток грунту, система удобрення, строки сівби і норми висіву насіння, обов’язкова інкрустація насіння дозволеними протруйниками, профілактичні обприскування рослин фунгіцидами), своєчасне збирання урожаю, знищення післяжнивних решток.
Гриб вражає всі капустяні. Зберігається на уражених насінні та залишках рослин у грунті грибницею і конідіями.
Хвороба значно посилюється в сиру погоду. Вона здатна викликати передчасне дозрівання ріпакового рослин, яке проявляється у формуванні недорозвинених насіння і розтріскуванні стручків.