Пестициди
Насіння
Добрива
Бур’яни
Хвороби
Шкідники
Тема дня
....
Головна Добрива Комплексні Моноамонійний фосфат

Моноамонійний фосфат

Комплексні

РОЗДРУКУВАТИ

Повністю водорозчинне азотно – фосфорне добриво. Містить азот і фосфор у доступній, легкозасвоюваній для рослин формі: N (загальний) – 12% та P2О5 – 61 % (Р 27%). Високий вміст водорозчинного фосфору (61% P2O5) і помірно низьке значення рН (4,3-4,5) робить його більш безпечним порівняно з фосфатом сечовини. МАР рекомендований для використання на початку вегетаційного періоду, коли рослини найбільш чутливі до нестачі фосфору та їх слаборозвинена коренева система має низьку поглинаючу здатність.

Негативні наслідки від нестачі фосфору в цей період не можуть бути виправлені наступним (навіть оптимальним) фосфорним живленням. Тому забезпечення рослин фосфором з початку вегетації має виключно важливе значення для росту, розвитку рослин і формування врожаю, хоча найбільше поглинання його відбувається в період інтенсивного росту вегетативних органів. МАР може бути використаний і на інших етапах розвитку рослин – у періоди бутонізації, цвітіння, формування плодів. 

Основні переваги МАР: концентроване добриво (61% P2O5, 12% N);  висока чистота добрива (не містить домішок) МАР не містить солей ( Cl – і Na +) та іонів важких; повна розчинність – 370 г / л при температурі 20 ° С. МАР являє собою вільно сипучий дрібнокристалічний порошок, який швидко і без залишку розчиняється у воді; низька електропровідність МАР (0,8 мСм/см);   стабільність рН. фосфор у МАР зберігається в розчині добрива і залишається стабільним, підкислює воду; чудове джерело фосфору й азоту для фертигації та листкового підживлення; зменшує вміст нітратів у овочах і картоплі. При застосуванні добрива концентрація розчину повинна бути в межах 0,5-2 г/л.

Розрахунок кількості добрив проводиться за дефіцитом, головним чином, фосфору (Р) і частково, азоту (N). МАР чудово підходить для фертигації, позакореневого підживлення всіх рослин. Концентрація розчину для позакореневого підживлення: 1-3% (1-3 кг/100 л води), кратність обробок – 1-3 рази. Концентрація розчину для фертигації : закритий ґрунт: 0,01-0,05 % (0,1-0,5 кг/1000л води), відкритий ґрунт: 0,05-0,2 % (0,5-2 кг/1000 л води). Витрата добрив: Для овочів, картоплі – 3-5 кг/га ; для виноградників, плодових культур – 8-10 кг/га.

Моноамонійний фосфат