Поширення
Поширений гірчак почечуйний повсюдно, крім Крайньої Півночі.
Біологічні особливості
Сходи з'являються в березні – травні. Цвіте з червня по вересень. Плодоносить з липня до жовтня. Максимальна плодючість однієї рослини – 2100 горішків, які проростають в грунті з глибини не більше 6...7 см. Свіжодозрілі горішки мають низьку схожість. Мінімальна температура проростання горішків – 1-2°С, оптимальна – 10-12°С. Росте у великій кількості на вологих ґрунтах.
Шкідливість
Засмічує посіви, утворює суцільні зарості. Небезпечний для культур - Льон, овочеві культури, круп'яні культури, ярі зернові культури, озимі зернові культури та буряки. Гірчак швидко поширюється та утворює суцільні зарості, заглушуючи культурні рослини. Конкурує з культурними рослинами за світло, вологу та поживні речовини, тим самим уповільнюючи їхній ріст та розвиток.
Заходи захисту
Механічні засоби захисту - Провокування появи сходів бур'яну у післяжнивний період та знищення їх за допомогою обробітку.
Стебло в нижній частині підведене або пряме від основи, гіллясте, рідше — просте, 30—100 см заввишки.
Листки широколанцетні, поступово загострені, з верхнього боку — з темно-коричневою плямою або без неї.
Листки піхви (розтруби) вкриті щетинками, щільно обхоплюють стебло, по краю — з довгими рясними війками.
Квітки — в густих, недовгих колосках, здебільшого рожеві, рідше — білі.
Суцвіття – щільна довга товста китиця. Оцвітина рожева, рідше біла.
Плід – горішок, без оцвітини, коричневий або чорний, блискучий, довжина – 2,25-3, ширина –1,25-1,75, товщина – 0,75-1,75 мм. Маса 1000 горішків – 2,7-3,5 г.