Насіння бренду Brevant: чому дистриб'ютори відмовляються продавати?
Більшість українських дистриб'юторів відмовляється продавати насіння бренду Brevant. За оцінками експертів, в цей бренд входять старі та слабші гібриди Pioneer або Dow Seeds. Найкращу селекцію компанія Corteva почала продавати в цьому сезоні самостійно. SuperAgronom.com опитав продавців та покупців, щоб зрозуміти, чому дистриб'ютори відмовляються продавати насіння Brevant.
Гібриди Brevant на ринку України
Наразі портфель Brevant в Україні містить 13 гібридів кукурудзи, 9 гібридів соняшнику та 12 гібридів озимого ріпаку.
За результатами проведеного опитування серед тих, хто будь-коли вирощував гібриди з цього портфелю, дистриб'юторів та експертів з насінництва, отримали такі збірні відгуки:
- Ці гібриди користувались найменшим попитом у аграріїв в лінійці Pioneer.
- За цими гібридам були найбільші залишки на складах у дистриб'юторів.
- Гібриди кукурудзи здебільшого мають досить посередню вологовіддачу та посухостійкість.
- Гібриди соняшнику здебільшого застарілі, які втрачають актуальність. (Зареєстровані до 2015 року, 2 з них — у 2017 році, не мають актуальних на сьогодні параметрів)
- Стійкість до вовчка недостатня або відсутня. Для регіонів без вовчка це може бути не проблемою, але зважаючи на присутність вовчка вже в Полтавській області, то цей фактор стає все більш актуальним для більшої кількості аграріїв.
- Імі-стійкі гібриди соняшнику лише 2 з представлених, обидва високоолеїнові, усі лінолеві гібриди — класичні, зі стійкістю лише до 5 рас вовчка (за двома винятками), причому у товарних посівах вказана стійкість часто не виправдовувалася.
- З гібридів ріпаку три є імі-стійкими, інші — класичними, гібриди досить непогані, проте практично усі не мають якихось значних переваг перед більш відомими брендами на ринку
- Ціна на це насіння залишається досить високою, зважаючи на відсутність сучасних характеристик та переваг. У даному випадку аграрії почали надавати перевагу українським гібридам аналогічної якості за вдвічі меншою вартістю. Для порівняння: посівна одиниця насіння Brevant коштує близько 3000-4000 грн (зі знижками за велику партію та залежно від гібриду ціна може становити і 2700 грн), тоді як український гібрид такої ж, або кращої, якості можна придбати за 1500-2000 грн/п.о.
В Америці Brevant не продають
У США бренд Brevant наразі не представлений і на майбутнє робота з ним на території країни не планується, як повідомили у компанії під час представлення цієї насіннєвої продукції в Бразилії.
На даний час Brevant присутній у таких країнах:
- Канада — кукурудза, рис, канола, сорго, соя, озима пшениця.
- Бразилія та ще деякі країни Латинської Америки — соя, сорго, кукурудза.
- Франція — кукурудза.
- Польща — кукурудза на зерно та силос.
- Індія — кукурудза.
- Росія, Україна — кукурудза, соняшник, ріпак.
- Молдова, Болгарія, Румунія — кукурудза, соняшник, ріпак.
У канадському портфелі Brevant представлено вочевидь більш адаптовані до умов вирощування країни гібриди кукурудзи — B87R76AM, B95R46AM, B00R96AM. Ці ж гібриди, а також ще кілька подібних їм, представлено у французькій версії сайту.
У Польщі бренд Brevant представлено насінням кукурудзи на зерно та силос (одна лінійка гібридів на обидва напрямки): П8409 (включений також в український каталог), П9170, П8451, П8723, П8812, П8816, П8707 (усі перераховані гібриди в Україні входять до каталогів Pioneer). Ці гібриди є здебільшого ранньостиглими (ФАО 240-270), із зубовим та зубовидним типом зерна.
В Росії портфель гібридів кукурудзи та соняшнику частково співпадає з портфелем для України. Гібриди соняшнику переважно не мають стійкості до вовчка або ж стійкі до А-Е рас, мають середню стійкість до хвороб, здебільшого ранньостиглі або середньоранні. Переважна більшість продуктів каталогу — «перевірені часом», як зазначають у компанії, тобто створені ще до 2015 року.
- Порівнювати портфелі для різних країн не зовсім доречно, оскільки гібриди підібрано таким чином, аби відповідати умовам країни вирощування. Але, попри усі відмінності, характерна особливість для більшості продуктів — створені щонайменше 5 років тому і часто не мають тих сучасних параметрів, які аграрії очікують сьогодні від насіння.
- Порівнюючи з іншим насіннєвим брендом цієї ж компанії Pioneer, можна відзначити наступні моменти: портфель гібридів та сортів Pioneer представлено надзвичайно широко, він є у більшості європейських країн, Північній та Латинській Америці, Азії, тощо. Портфель має дуже широку лінійку продукції, адаптованої до умов та потреб місцевих ринків, постійно оновлюється та доповнюється новими селекційними напрацюваннями.
- Що ж стосується бренду Brevant, він представлений у країнах з середнім та низьким економічним розвитком, має набагато менше продуктів і якщо оновлюється, то лише за рахунок тих позицій, які виключають з основного портфелю Pioneer.
Brevant — стратегія компанії
«Brevant™ та Pioneer® служитимуть основою для нашого насіннєвого бізнесу. Ці бренди відрізнятимуться у різних аспектах, включаючи портфоліо продуктів, команду відділу продажів та унікальні рішення для дистриб`юторів. Ми впевнені, що такий підхід в найближчі роки забезпечить стабільне зростання нашої присутності на українському насіннєвому ринку», — пояснив Сергій Харін, керівник бізнесу в Україні, Білорусі і країнах центральної Азії Corteva Agriscience™.
У повідомленнях представників компанії також зазначається, що гібриди бренду «вже отримали популярність серед фермерів під брендами Pioneer або Dow Seeds».
Та за нашими даними 50% дистриб′юторів не планують закуповувати та продавати насіння бренду Brevant, 30% вагаються, 20% погодились.
На інформаційний запит редакції SuperAgronom.com комерційний директор компанії Corteva Agriscience в Україні Андрій Андрюшко відповів, що наразі немає проблем із продажами бренду.
«На сьогоднішній день ми не маємо відмов від продажів бренду Brevant. Комерційна політика для дистрибуції була представлена 1 листопада, і наразі всі вивчають пропозицію Corteva Agriscience, зокрема, портфель бренду Brevant, який удосконалив в собі всі технологічні переваги генетики Corteva Agriscience», зазначив він.
Проте, як пояснили нам джерела серед дистриб'юторів, найвірогідніше, що прямо відмовлятися від підписання угод про можливість продажів вони дійсно не будуть. Просто після підписання таких угод не братимуть на себе реальних зобов′язань з продажів.
Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.