Стенд Lemken на Agritechnica 2017: синє «море» новинок (Онлайн)
Наша команда продовжує знайомити читачів SuperAgronom.com зі стендами та новинками на виставці Agritechnica 2017 в Ганновері. Цього разу — продовжуємо розповідати подробиці про стенд компанії Lemken.
Німецька компанія Lemken — найбільший виробник ґрунтообробної техніки в Західній Європі. Компанія була заснована в 1780 році, а в 1938-му Lemken випустила плуги, які стали справжнім переворотом у сільськогосподарській техніці. Сьогодні плуги Lemken теж у топах продажу. Крім плугів, компанія випускає культиватори, борони, посівні комплекси, рядові сівалки та обприскувачі.
На стенді цього року представлено 27 агрегатів. Розташування агрегатів можна переглянути на карті стенду на офіційному сайті виробника. Серед презентованих агрегатів є декілька, на які варто звернути особливу увагу. Зокрема, сівалка Lemken Azurit 9 отримала нагороду в одній із номінацій конкурсу «Машина року» серед посівних агрегатів, а також цікавими є оновлені причіпні обприскувачі Lemken Primus 10 і Albatros 12, сівалки Lemken Solitair та серія плугів Lemken Juwel.
На стенді Lemken, як завжди, людно. Кожен «експонат» аграрії оглядають з усіх боків, заглядають під усі деталі, «промацують» механізми. Хтось уже зараз налаштований на придбання, а хтось придивляється на майбутнє.
Наприклад, Іван Федорчук, власник підприємства «Агрос-Віста» (Хмельницька обл.), якого ми зустріли на стенді Lemken, каже, що приїхав сюди, щоб подивитися, як змінилася техніка за два роки після попередньої Агрітехніки. Особливо його цікавлять зміни у культиваторах Lemken Karat.
«У себе на підприємстві ми використовуємо ґрунтообробну техніку Lemken. Зокрема плуги Diamant, посівні комплекси Solitair, культиватори Karat. І вважаємо, що кращих плугів немає, й альтернативи їм поки не придумали», — стверджує аграрій.
На стенді компанії Lemken чимало оновлених механізмів, переваги яких оцінять аграрії, зокрема й українські. Ми дізналися багато подробиць про те, як вони працюють і які в них переваги.
«Розумний» розподіл соломи на дискових боронах Heliodor
Короткі дискові борони давно зарекомендували себе не тільки як агрегати з прекрасним ефектом перемішування, а й швидкі та надійні агрегати для мілкого і неглибокого обробітку стерні. На виставці Lemken представляє для напівнавісних моделей саморегулюваний штригель для соломи, за допомогою якого рослинні рештки краще розподіляються по всій площі.
Через широкі жатки комбайни розподіляють солому по полю не рівномірно. Дискові борони замішують її добре, але через особливості конструкції кращим виявляється поздовжній розподіл. Через це пожнивні рештки перегнивають повільно та нерівномірно та можуть негативно впливати на розвиток майбутніх культур.
Конструктори Lemken розробили новий штригель, який встановлюється на дискових боронах перед першим рядом дисків. Принцип його роботи простий. При опусканні агрегату він витягується вперед, в робоче положення, поки гідравлічна система не отримає попередньо встановлений тиск. Під час роботи він захоплює солому, яка нерівномірно розташована на полі. В свою чергу стерня створює додатковий опір і підвищує тиск. Коли встановлений тиск буде досягнуто, штригель повільно відхиляється назад і солома контрольовано потрапляє на диски, які оброблюють її однорідніше. Завдяки створеним оптимальним умовам і рівномірно розподіленій соломі, це дає можливість відразу проводити висів у мульчу.
Саморегульований штригель гідравлічно приєднаний до ходової частини, завдяки чому відбувається його включення чи виключення під час опускання або піднімання агрегату. Щоб уникнути накопичення соломи, перед кінцем загінки можна короткостроково активувати опущення шасі, таким чином знизиться тиск у гідросистемі штригеля, і солома буде випущена на диски. В транспортному положенні та на розворотах штригель автоматично складується назад, тим самих збільшує маневреність трактора. Тягове дишло агрегата при такому оснащенні подовжувати не потрібно.
«Розумний» штригель буде доступний для замовлення в обмеженій кількості на дискових боронах Геліодор з середини 2018 року.
А на виставці Agritechnica 2017 компанія Lemken представила борону Heliodor 9, яка, зокрема, має такі характеристики:
- Призначена для дрібної стерньової та передпосівної обробки на будь-яких ґрунтах.
- Забезпечує перемішування ґрунту і рослинних залишків на глибину від 2 до 15 см.
- Heliodor може комплектуватися будь-якими котками фірми Lemken.
- Два ряди напівсферичних дисків діаметром 510 мм і товщиною 5 мм розташовані в шаховому порядку по відношенню один до одного на відстані 12,5 см.
- Оптимальна швидкість: 12-15 км/год.
- Ширина агрегату від 2,5 м до 16 м.
Оновлені напівнавісні плуги Diamant 11
Diamant 11 є однією з найуспішніших моделей великих плугів, адже обсяги їх продажу перевищують 4000 агрегатів. Основні причини успіху давно всім відомі, а саме - витрата пального, маневреність та керованість агрегатом. Так, система OptiLine є єдиною та унікально для плугів подібного класу і відзначена срібною медаллю DLG.
OptiLine компенсує боковий знос, який виникає через несиметричне розташування плуга відносно трактора. Являє собою керований гідроциліндр, який передає додатковий крутний момент на трактор і лінія тяги «трактор-плуг» переміщується до центру заднього моста трактора. За допомогою цієї системи заощаджується до 10% пального. Також вона полегшує роботу тракториста — йому більше не треба буде підрулювати колеса, щоб трактор рухався прямолінійно.
На зниження витрат палива також значно впливає вже давно відомий гідравлічний підсилювач тяги, який було оснащено функціональною системою зміни тиску в кінці загінки. Через це в системі можна створювати більший тиск, що дає можливість ще більше переносити вагу трактора з передньої частини на задню. Таке оснащення поліпшує зчеплення трактора з ґрунтом.
Усі місця посадки підшипників стали більшого розміру. Зміни торкнулися і системи Onland, завдяки чому стало можливим використання плугів із тракторами шириною більше 4 м. При цьому у важких умовах використання завжди залишається достатня відстань від коліс до краю борозни.
Наступна новинка — це безступенева зміна глибини обробітку. Для безперебійної роботи на кам’янистих ґрунтах є добре відома система захисту Hydromatic.
Оновлений Diamant 11 можна оснастити як корпусами типу Dural, так і DuraMaxx. Плуги з переліченими оновленнями будуть доступні до замовлення з літа 2018 в обмеженій кількості.
Нова система для швидкої заміни котків OptiChange
Lemken пропонує широкий вибір котків, за допомогою яких культиватори та дискові борони не тільки дотримуються заданої глибини обробітку, а й відповідають за результативність вирівнювання, зворотного ущільнення чи подрібнення.
«З нашою системою швидкої заміни котків OptiChange ми даємо фермеру можливість швидко змінювати котки для того, щоб досягнути кращого результату роботи при різних умовах використання та поставлених задач», — розповів нам представник компанії Lemken.
Як правило, при виборі агрегату перевага віддається одному котку, що є компромісним варіантом. Для того, щоб пристосуватися до всіх технологічних вимог, раніше потрібно було проводити демонтаж котків. Відтепер за допомогою системи OptiChange така операція проходить швидко і просто. В такому разі коток не прикручується, а кріпиться до агрегату за допомогою направних та пальців. При цьому коток оснащується спеціальними вилами і, маючи оптимальний центр ваги, легко монтується за допомогою навантажувача. Потім коток опускається, поки не зайде в зачеплення та не застопориться. Вся ця операція може бути проведена однією особою за допомогою трактора з фронтальним навантажувачем, телескопічного навантажувача чи іншою подібною технікою.
Універсальні культиватори Karat 12 і Karat 9
Перший агрегат, який зустрічає нас на стенді Lemken, — універсальний культиватор Lemken Karat 12, трохи далі бачимо ще й його «молодшого брата» — Lemken Karat 9.
Декілька фактів про культиватори Karat 12 та Karat 9:
- Працюють на глибину від 5 до 30 см
- Напівнавісні версії оснащені пристроєм гідравлічного регулювання глибини обробки.
- Напівсферичні диски автоматично адаптуються до змін глибини обробки.
- Гідравлічний підсилювач тяги напівнавісного Karat переносить вагу з культиватора на задню вісь трактора, посилюючи тягу трактора і знижуючи витрату палива.
- Агрегати виробляються з шириною захвату від 3 до 7 м.
Дискові борони Rubin 12, Rubin 9
Далі на стенді презентують дискові борони серії Rubin та Heliodor 9. Декілька фактів про борони Lemken Rubin 12 та Lemken Rubin 9:
- Ідеально підходять для обробки ґрунту на площах із залишками високих стебел кукурудзи і соняшника.
- Забезпечують рівномірне перемішування ґрунту і рослинних залишків навіть на мінімальну глибину від 3 до 15 см, а Rubin 12 здатен працювати на глибину до 25 см.
- Усі диски витримують рівномірну точно задану глибину.
- Два ряди дисків розташовані в шаховому порядку по відношенню один до одного на відстані 12,5 см,
- Точність дотримання робочої глибини досягається внаслідок заднього котка, за допомогою якого регулюється глибина, у результаті чого відпадає необхідність застосування опорних коліс.
- Оптимальна швидкість: 12-15 км/год.
- Максимальна ширина Rubin 12 — 7 м, Rubin 9 — 12 м.
«Борони Rubin 12 можна використовувати замість плуга, у технології безвідвального обробітку ґрунту. Завдяки вище перерахованим функціям після обробітку ґрунту бороною можна виконувати посів», — розповідає Артем Калашник, генеральний директор Лемкен-Україна.
Причіпний обприскувач Vega
Продовжуємо екскурсію стендом Lemken і бачимо причіпний обприскувач Lemken Vega. За словами Артема Калашника, родзинка машини Lemken Vega — трубопровід, що забезпечує постійну циркуляцію розчину для обприскування. До того ж система гарантує відмінний поперечний розподіл по всій ширині штанги. А в модулі Eltec Pro реалізована система роздільного включення форсунок.
Крім цього, обприскувач має ще декілька особливостей:
- Основний бак вмотований в раму, що підвищує стійкість агрегату з одночасним збереженням великого дорожнього просвіту.
- Промивний шлюз і центр управління причіпного обприскувача вбудовані в пластиковий бак з лівого боку.
- Клапани з електроприводом зручно управляються через термінал поруч з промивання шлюзом або через меню MegaSpray терміналу Lemken CCI-200 в кабіні трактора.
- Усмоктувальні фільтри теж розташовані таким чином, що можливо їх спорожнення для мінімізації залишкового обсягу.
Біля стенду гуртується багато людей. Серед них ми зустріли німецького фермера, він погано розмовляє англійською, але розповідаєє, що дуже любить саме німецьку техніку. А ще Штефан Буссермайєр планує придбати щось із Lemken в майбутньому, для того, аби обробляти свої 120 га землі.
Рестайлінг для Primus і Albatros
Дивують на стенді компанії й оновленими машинами. В результаті останньої модернізації причіпні обприскувачі Lemken Primus 10 і Lemken Albatros 12 не тільки набули більш сучасного вигляду, а й технічне оснащення та система управління теж стали кращими. Більш компактна модель для невеликих фермерів Primus була повністю перероблена зовні і всередині:
- У 12-й серії Primus і Albatros оснащуються інтерфейсом ISOBUS, що дає змогу управляти ними за допомогою будь-якого відповідного терміналу.
- Тепер навіть базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, тому розчин для обприскування може відразу після включення подаватися по всій ширині штанги в гомогенному стані.
- У пакет оснащення EES входить автоматизована гідравлічна система керування, тому всіма процедурами очищення можна зручно управляти з кабіни, що знижує екологічне навантаження при роботі.
- Обсяг резервуара для чистої води був збільшений до 320 літрів.
- Об'єм бака від 2400 до 4400 л і шириною штанги від 15 до 30 м для Primus 10 і 12, і від 4000 до 6200 л при ширині штанги від 15 до 39 м для Albatros 10 і 12.
Нове покоління Solitair
Крім оновлених обприскувачів, Lemken презентує нову сівалку серії Solitair. На стенді представлена оновлена сівалка Lemken Solitar 25 та вже традиційна Lemken Solitar 9.
«Пневматичні сівалки Lemken вже багато років випускають під звичною назвою Solitair. З Solitair 25 стартувало нове покоління пневматичних сівалок. Зовні Solitair 25 відрізняється передусім новим пластмасовим бункером місткістю 3000 літрів з розширеним завантажувальним отвором. Однак і всередині Solitair додалося багато нових деталей — кожен дозатор оснащений окремим електроприводом. Оскільки кожній секції Lemken Solitair 25 призначений свій дозатор, його можна просто відімкнути, вимкнувши відповідний електродвигун», — розповідає Артем Калашник.
Декілька важливих фактів про нову сівалку:
- Можлива окрема адаптація кількості насіння.
- Можна включати різні ритми технологічної колії без необхідності переналагодження машини.
- Solitair 25 можна використовувати у складі п'яти різних ґрунтообробних комбінацій.
- У складі Solitair 25 компанія Lemken виводить на ринок дві нові системи електронного управління для сівалок. Базова версія EcoDrill використовує для обміну даними систему CAN-шин.
Cівалка Azurit 9
Cівалка Lemken Azurit 9 отримала нагороду «Машина року» серед посівних агрегатів. У 2018-му в Україну буде завезено 2 екземпляри для демонстрацій, наразі приймаються заявки на проведення демонстрацій у господарствах.
Загалом, сівалка Azurit має цілу низку особливостей. Вона висіває насіння не в один рядок, а два напіврядка зі зміщенням по трикутній схемі, що дає кожній окремій рослині на 70% більше площі порівнянно із традиційним розташуванням. Основою точності системи DeltaRow є розподіл на дві висівні шайби на кожен рядок. Вони оснащені регульованими чистиками, які відразу контролюють нерівномірність подачі. Тому розподіл є саморегульованим і дає певну перевагу. А саме можливість відкладення технологічних колій та досходового маркування шляхом перемикання напіврядів в один ряд зі збереженням кількості рослин у рядку.
Перед початком висіву оператор обирає на терміналі посівний матеріал і тим самим закладає базове налаштування для системи розподілу. Під час руху тильний сенсор передає інформацію і система автоматично регулюється. Також, залежно від швидкості руху, змінюється відстань від чистика до висівної шайби. Таким чином нівелюються просіви та двійники. На терміналі оператор постійно спостерігає за якістю роботи і, за потреби, може вручну її коригувати. Завдяки автоматичному калібруванню норма висіву не змінюється навіть при зміні швидкості руху чи обертів розподільних дисків.
Для техколії вимикається один із напіврядків і автоматично підвищуються оберти на диску парного напіврядка для висіву заданої норми. Таким чином кількість насінин у рядку залишається однаковою. Хоча переваги системи DeltaRow від збільшення площі живлення в цих рядках будуть відсутні. Саме через це виникла ширина техколії 87,5 см, яка може бути використана для внесення добрив чи захисту рослин обладнанням із відповідними шинами.
Також можливе маркування техколії, при цьому на зворотах перші метри висіваються монодисково. Тоді місця заїзду для обприскувачів чи розкидачів добре видні і більше не потрібно буде рахувати рядки.
«Lemken робить значний крок до традиційних технологій, при яких висів насіння проводиться в один ряд. Конструктори компанії роблять ставку на два зміщених відносно один від одного напівряди з інтервалом 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70% більше площі, в результаті чого поліпшується надходження води і поживних речовин. За допомогою сівалки Azurit можливий точний і ефективний посів кукурудзи, сої, соняшнику або ріпаку зі швидкістю до 15 км/год», — розповідає генеральний директор Лемкен-Україна Артем Калашник.
«Я побачив дуже цікаву систему із правильного розкладання насіння в рядку. Я думаю, що там є оптимальна система використання кореневої системи. Представники Лемкен кажуть, що ми можемо отримати плюс 10% врожаю», — прокоментував пан Зигмунд.
Плуги Juwel 8 тепер — і в М-версії
Продовжуємо екскурсію стендом Lemken і нарешті, бачимо символ виробника — різноманітні плуги. Під найменуванням Juwel компанія Lemken доповнила асортимент навісних плугів: Juwel 8 V, Juwel 8 M VT, Juwel 8 TCP та Juwel 7 M. Декілька фактів про плуги Juwel:
- Пристрій обороту з короткою міцною віссю обертання і діаметром 120 мм гарантує точне і безпечне обертання плуга.
- Всі плуги Juwel 7 та 8 можуть оснащатися інноваційними корпусами плуга DuraMaxx.
- При використанні на м'яких ґрунтах або при невеликій продуктивності плуги Juwel 8 M можна оснащувати корпусами Dural.
- Для плугів, що використовуються на кам'янистих ґрунтах, автоматичний захист від перевантажень Hydromatic гарантує максимально можливу експлуатаційну безпеку.
- Juwel у модифікації М є спрощеною версією висикотехнологічних навісних плугів даної серії і користується великим попитом в українських господарствах.
Несподіванкою для нас стала зустріч із людиною, прізвище якої носить компанія LEMKEN GmbH & Co. KG. Віктор Лемкен належить до династії, що створила цю компанію. Управління компанією він перейняв у 1966 році.
Тоді Lemken був регіональним виробником, де працювало 250 осіб. Зараз це — мультинаціональна компанія з понад 1500 працівників, з яких 120 — конструкторське бюро. Віктор Лемкен наразі передав управління компанією своїй доньці, але сам щодня ходить на завод, каже, що не уявляє свого життя без цього.
Ось такий він великий і строкатий різноманіттям техніки, хоч і з переважанням синього кольору, стенд у компанії Lemken на виставці Agritechnica 2017 в Ганновері. Не вдалось роздивитись всі агрегати, бо їх цього року представлено аж 22! Вже час далі вишукувати новинки на Agritechnica 2017 і розповідати про них вам.
Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.