Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Нові краш тести, рістрегуляція соняшнику, листкове підживлення кукурудзи на LNZ Hub 6.0
LNZ Hub 6.0 повертається на Черкащину. Тепер збільшено кількість випробувальних ділянок, розширено спектр краш-тестів, додано блок рістрегуляції соняшника та ще багато цікавих нововведень. Детальніше про кожен блок та нюанси випробувань розпитали в Сергія Вовка, менеджера з розвитку агротехнологій LNZ Group.
Під сезон 2022 року LNZ Hub, який перед тим щорічно проходив у Центральній Україні, було вирішено перенести північніше. Тож 5-й LNZ Hub відбувся на Волині. Час на підготовку та можливості були обмежені, тому вийшло ґрунтовно, але масштаби проєкту були меншими, порівняно з попередніми роками.
Нині технологічна платформа повертається «додому». LNZ Hub 6.0 2023 року розміщений понад трасою Черкаси-Умань, поруч із с. Станіславчик, що розташоване у Звенигородському р-ні, неподалік м. Шпола.
Тут на 19 га представлено 205 дослідних ділянок. В центрі уваги цьогоріч — кукурудза та соняшник, які на сьогодні є одними з найбільш культивованих та рентабельних у регіоні.
«ЛНЗ Хаб складається з окремих спеціалізованих за різними напрямами блоків, в яких ми проведемо випробування та демонстрацію різних елементів технології вирощування кукурудзи та соняшнику. Зокрема, це блоки з демонстрацією гібридів соняшника різних типів (класичні, сульфо, імі) та гібридів кукурудзи зернового й силосного напрямів із ФАО від 220 до 440», — каже Сергій Вовк.
Зокрема, будуть представлені такі гібриди кукурудзи бренду UNIVERSEED:
- зернові: UNI3511 (EXPH003), UNI3717 (EXPM051), UNI 4417 (EXPB 003)
- силосні: S 2610 (EXPG 600), S3909, S 4211 (EXPG 607)
Серед лінійок гібридів соняшнику — від бренду Strube: Баско ШТ, Орфео ШТ, Сарелія, Мерісан, Фабуло КЛП, Конквест, Фаусто ШТ, Меро ШТ, Капеа ШТ.
Гербіцидний захист кукурудзи включає порівняння ґрунтових, страхових та комбінованих систем захисту цієї культури. Різні схеми захисту будуть продемонстровані на зерновому гібриді з ФАО 300. Випробовуватимуть норми та терміни внесення.
«Завданнями ЛНЗ Хабу є розкриття найвищого потенціалу рослин і досягнення найбільшого економічного ефекту при застосуванні аграріями різних систем захисту та живлення культур, а також прийнятті тих чи інших технологічних рішень. Так як майже всі схеми захисту побудовані на застосуванні препаратів бренду DEFENDA, ми хочемо розкрити ефективність їх використання в різних умовах, з якими повсякчас зустрічаються сільгоспвиробники», — каже Сергій Вовк.
У свою чергу, блоки гербіцидного захисту соняшнику включають схеми ґрунтового і страхового захисту класичних гібридів та різні варіанти захисту ІМІ й Сульфо гібридів.
«На блоці фунгіцидного захисту соняшнику, що є надзвичайно актуальним на сьогоднішній момент, ми покажемо різницю між одним, двома, трьома внесеннями, а також різницю ефективності різних діючих речовин препаратів», — додає експерт.
Блоки живлення кукурудзи та соняшнику продемонструють різні схеми позакореневого підживлення цих культур у процесі вегетації.
«Ми заклали випробувальні ділянки з різними фазами внесення мікродобрив, з одним і двома внесеннями тощо. Дози внесення однакові, експериментуватимемо із фазами», — уточнив Сергій Вовк.
За його словами, новинкою цього року буде окремий блок рістрегуляції соняшника, з випробуванням діючої речовини етефон у різні фази розвитку та з різними нормами застосування.
Також, якщо у 2021 році порівнювали наземне внесення гербіцидів і внесення дронами, то цьогоріч, зі зрозумілих причин, застосування дронів неможливе. Тому вирішили провести випробування щодо іншого технологічного прийому. А саме щодо так званого малооб’ємного внесення. Тобто, якщо стандартно вноситься 200 л/га розчину, то на декількох ділянках спробують 30-50 л/га.
А найбільша новизна цьогорічного LNZ Hub 6.0 — значне розширення блоку краш-тестів.
«Істотно збільшили в цьому році блоки краш-тестів як кукурудзи, так і соняшнику. Зокрема, ми зупинимось на типових помилках аграріїв або вимушених порушеннях технології захисту рослин, і побачимо, до яких наслідків це може призвести. Наприклад, внесення на соняшник і кукурудзу ґрунтових гербіцидів, коли вже починається поява сходів», — каже Сергій Вовк.
Тепер під кожен краш-тест відведено повноцінні ряди, а не 15-20-метрові діляночки, як у попередніх хабах. Їх кількість збільшилась до 205 (у довоєнному 2021-му було трохи більше 120).
І до традиційних краш-тестів додали випробування різних норм інсектицидно-фунгіцидного протруйника, планують спостерігати, як вплине на енергію проростання насіння більша норма д.р. інсектициду.
«Дуже цікавим має бути краш-експеримент на соняшнику, в якому на імі-гібридах застосуємо гербіциди з д.р. трибенурон-метил, а на сульфо-гібридах — препарати із класу імідазолінонів. Вирішили включити такі випробування, адже стикалися на практиці з випадками, коли в господарствах з певних причин так вчиняють. Тож хочемо показати, які наслідки це матиме», — каже експерт.
Отже, всі ділянки вже засіяно 8-9 травня. Сходи отримано. За ходом LNZ Hub 6.0 ми спостерігатимемо й далі. А в серпні аграрії всієї України зможуть традиційно відвідати LNZ Hub, аби наочно ознайомитися з технологіями та поспілкуватися з фахівцями компанії.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com