Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Технологія HYDRANEO® допоможе попередити ризики при вирощуванні кукурудзи в умовах посухи
Кукурудза — одна з найбільш популярних, «масових» та рентабельних культур в українському сільгоспвиробництві. Тому компанія «Лімагрейн Україна», один із лідерів насіннєвого ринку, не могла оминути її своєю увагою. Фахівці компанії розробили унікальну технологію HYDRANEO®, яка дасть змогу вирощувати високі врожаї кукурудзи навіть у посушливих умовах.
Нову технологію компанія «Лімагрейн» презентувала агровиробникам 23 лютого у Києві, на цій конференції SuperAgronom.com і ознайомився з особливостями та унікальними можливостями HYDRANEO®.
Що пропонує агрономам «Лімагрейн»?
Один з основних лімітуючих факторів при вирощуванні кукурудзи в Україні — це посуха. Поступові зміни клімату призвели до того, що вже і в тих районах, які раніше вважалися «сприятливими» для вирощування культури, виникають певні складнощі з отриманням високого врожаю.
«Компанія «Лімагрейн» робить все для того, щоб і виробники, і ми були впевненими у завтрашньому дні. На сьогоднішній день кукурудза посідає одне з перших місць у світі серед зернових культур. Селекція кукурудзи – важливий напрямок роботи нашої компанії, адже це дійсно стратегічна культура. За харчовою цінністю та можливостями використання у харчовій промисловості кукурудза активно конкурує з пшеницею та рисом, тому з кожним роком обсяги її вирощування зростають. «Лімагрейн» пропонує ефективне рішення для збільшення рентабельності вирощування кукурудзи — це унікальна технологія HYDRANEO®», — зазначив директор з маркетингу Limagrain Europe Бруно Пузет, відкриваючи захід.
HYDRANEO® — це комплексне рішення, яке поєднує універсальні посухостійкі гібриди кукурудзи та додаток для комплексного визначення ризиків посухи і розробки методів її подолання. На сьогодні саме рівень посухостійкості гібридів є одним із вирішальних факторів при купівлі насіння. Проте, вважають фахівці компанії «Лімагрейн», лише посухостійкості гібридів недостатньо для вирішення проблеми. Індивідуальний підхід до кожного поля, визначення ризиків у конкретних умовах та знаходження оптимальних шляхів подолання цих ризиків — ось що потрібно сьогодні агровиробникам.
«Починаючи з 1989 року, середньорічна температура повітря в Україні майже щорічно перевищує норму. На даний час це перевищення вже подолало критичну межу у 2°С. Ситуація з опадами також погіршується, кожного року для ефективного землеробства нам «не вистачає» 100–150 мм опадів. Якщо середньорічна температура підвищиться ще на 1°С, в Україні може зовсім зникнути зона достатнього зволоження. На сьогодні ця зона досить невелика, проте вона є, а в майбутньому вона має усі шанси перетворитися на зону нестійкого зволоження, що, звісно, дуже позначиться на землеробстві», — розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.
Інноваційний науковий метод, який застосовується у технології HYDRANEO®
HYDRANEO® пропонує агрономам такі переваги:
- Кращий вибір посухостійкого гібриду генетики Лімагрейн.
- Комплексне та ефективне рішення щодо оптимізації посухостійкості.
- Діагностика ризиків посухи з урахуванням усіх ключових факторів.
- Індивідуальні рекомендації щодо агротехніки та заходів боротьби з посушливими умовами.
Індивідуальний виважений підхід — це саме те, чого так не вистачало українським аграріям до цього часу.
«У нас на півдні в останні роки кукурудза є стратегічною культурою. Це культура, яка дає можливість рентабельно вести сільське господарство. Але для того, щоб вирішити питання посухи, потрібно підходити до кожного поля окремо. В якому плані? Потрібно визначити, який гібрид, з яким ФАО висівати, важливий фактор — терміни висіву. У нас на півдні України (Миколаївська, Одеська область, ближче до Херсону) практикується на сьогодні метод «кулісний пар». Що це таке? Це висів кукурудзи з міжряддям 2,10. Такий спосіб дає можливість економити на насінні та зменшити ризики за умов посухи. Так, врожайність не буде великою — це не 8–10 т із гектару, але гарантовано 3–3,5 т можна взяти зерна й кукурудзи за вологості 13%–14%. Я вважаю, що це дуже гарний результат і вельми добрий показник рентабельності. Ось так ми поки вирішуємо питання посухи», — розповідає голова СФГ «Володимирське» Ігор Сандул.
Гібриди кукурудзи HYDRANEO®
У сезоні 2015/2016 компанія «Лімагрейн» пропонувала аграріям посухостійкий універсальний гібрид Адевей (ФАО 290). Багато українських господарств мали можливість випробувати цей гібрид на власних полях та визначити його основні якості.
«Якщо сьогодні латифундисти беруть ринок за рахунок великих обсягів землі, для них нижча вартість насіння та міндобрив — вони мають нагоду зекономити на всьому, то в нас маленьке господарство, закуповуємо те ж насіння на $10 дорожче. Отже, потрібно весь час шукати щось рентабельне, економічно вигідне — як, наприклад, гібрид Адевей. Це висока рослина із великим листям, качан важкий, зерно саме по собі теж велике. Ми отримали урожайність близько 140 ц/га за вологості 19 %, тоді як, наприклад, гібрид іншої компанії давав 124 ц/га за вологості 16—17%», — розповідає працівник ПП «Ташір» Артур Думікян.
Схвально відгукуються про Адевей та його властивості й інші агрономи, які вирощували саме цей гібрид протягом останніх двох років. У новому сезоні компанія «Лімагрейн» пропонує, окрім уже випробуваного гібриду, цілу лінійку інноваційних насіннєвих продуктів:
- ЛГ 30215 (ФАО 220). Найбільш ранній гібрид HYDRANEО , який вирізняється коротким періодом вегетації та високою посухостійкістю.
- ЛГ 30273 (ФАО 260). Гібрид, який здатен забезпечити високі та стабільні врожаї у посушливих умовах.
- ЛГ 30315 (ФАО 280). Надійний посухостійкий гібрид із високим потенціалом врожайності.
Усі ці гібриди створено з метою забезпечити аграріям можливість сталого та рентабельного виробництва кукурудзи, незалежно від кліматичних умов регіону.
Додаток HYDRANEO®
Шлях до оптимізації управління ризиками посухи — це точна діагностика за допомогою онлайн-системи HYDRANEO®.На основі введених даних додаток розраховує усі можливі ризики та фактори впливу на урожайність:
- середній історичний ризик посухи;
- річний ризик посухи;
- розрахунковий запас води;
- прогноз дати цвітіння та наливу зерна;
- ризики сівозміни;
- ризик обробки ґрунту;
- ризики дати посіву;
- ризики удобрення.
З урахуванням усіх цих факторів агроном отримує індивідуальні рекомендації з вибору гібриду та агротехнічних методів для конкретного поля. Не для регіону чи окремого району, наголошує комерційний директор «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівський, а саме для окремого поля. Додаток враховує дані щодо кліматичних умов за останні 25 років, структуру та органічний склад ґрунту, технологію обробітку, удобрення, строки посіву та виконання основних технологічних операцій.
«Подібна система є і в інших насіннєвих компаній, і я думаю, що вона дійсно допомагає аграріям підійти конкретно до кожного поля. Вона дає можливість моніторити ситуацію: коли краще його висівати, обробляти фунгіцидами, гербіцидами. Це дуже хороша система, дійсно корисна», — говорить Ігор Сандул.
Генетика «Лімагрейн» плюс продумана агротехнологія — ось можливість гарантовано отримувати гідні врожаї, вважають розробники системи HYDRANEO® .
Олена Басанець, SuperAgronom.com