Фізичні та хімічні властивості: Біла кристалічна речовина без запаху. Під впливом ультрафіолетових променів руйнується. При звичайних умовах стабільний. Не викликає корозію металів. У лужному середовищі швидко гідролізується (період напіврозпаду при рН = 7,0 складає 1-7 днів).
Опис: Іпродіон - контактний фунгіцид широкого спектра дії і протруювач насіння. Має профілактичну та лікувальну дію. Проявляє побічну дію на збудників оїдіуму винограду, борошнистої роси і парші яблуні, різні види пеніцілліуму. Пригнічує збудників, які набули резистентність до похідних бензимідазолу, особливо Botrytis cinerea, а також стійкість до ртутьвмісних препаратів форми збудника гельмінтоспоріозу. Не впливає на процес спиртового бродіння, хоча препарат поглинається клітинами дріжджів, що беруть участь в ферментації вина. Не переходить в спирт при перегонці. В якості протруйника ефективний проти збудників, стійких до дії ртутьвмісних фунгіцидів. Тривалість захисної дії складає 7-17 днів. Викликає порушення структури клітин патогенів під час їх інтенсивного росту і ділення, блокуючи проростання спор і ріст міцелію.
Зареєстровані препарати на основі іпродіону застосовуються проти хвороб соняшнику (біла і сіра гнилі сходів, фомопсис), огірка і томата захищеного грунту (біла і сіра гнилі).
Використовується шляхом обприскування в період вегетації для боротьби з хворобами виноградної лози, плодових, овочевих культур і картоплі, зернових, тех. і квіткових культур, ягідників. Норми витрати 0,75 - 1,0 кг / га. Дозволено для застосування (в кг / га) з метою боротьби з сірою і білою гниллю соняшнику (0,75, обприскування рослин, і 2 кг / т, протруювання насіння суспензією препарату з прилипачем), з раком сім'яників лугового конюшини (1,5, обприскування рослин в період вегетації), фомопсису люпину (0,75), захворюваннями моркви 1 -го року вегетації (0,75) і маточників моркви (0,06 - 0,07 кг / г, обробка перед закладкою на зберігання).
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі іпродіону відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 класу для бджіл.