Фунгіцид Парацельс (Дефенда)
Фунгіцид системної дії для боротьби з хворобами цукрових буряків, соняшнику та сої
Переваги фунгіциду
- Висока ефективність проти комплексу найбільш шкодочинних захворювань.
- Один з наймобільніших препаратів з групи триазолів.
- Тривала захисна дія, що переноситься на новоутворені органи рослин.
- Не фітотоксичний.
- Традиційний компонент комплексних систем захисту рослин.
- Стійкий до змивання дощем вже через годину після обприскування.
- Гнучкість у застосуванні (незалежно від фази розвитку культури).
Механізм дії
Препарат ПАРАЦЕЛЬС – універсальний системно-контактний фунгіцид захисної та лікувальної дії. Діюча речовина препарату – флутриафол – швидко поглинається листовою поверхнею культури, переноситься акропетально від основи до вершини і починає діяти одразу після внесенняя.
Перебуваючи у рослині тривалий час, препарат проникає і в ті частини рослини, які з’явились після обробки, таким чином забезпечуючи захист і нових пагонів від хвороб. Діє як інгібітор біосинтезу поживних речовин шкідливих видів грибів, що призводить до руйнування клітинних мембран збудників хвороб та зупинки їх розвитку. Системна та контактна дія доповнюється фумігаційним ефектом. Розчин, випаровуючись, формує фумігаційну хмару, яка накриває всю рослину.
Спектр дії
- Зернові культури: борошниста роса, плямистості, септоріоз, стеблова бура іржа, кореневі гнилі, фузаріоз, ринхоспоріо.
- Цукрові буряки: борошниста роса, церкоспороз, фомоз.
- Виноград: мілдью.
- Яблуня: борошниста роса, парша.
Властивості препарату
Завдяки високій інтенсивності поглинання рослинами, уже через 6 годин починає викорінювати хвороби, що дуже важливо в умовах стрімкого розвитку епіфітотій. Перебуваючи в рослині тривалий час, проникає і в ті частини рослини, які з’явились після обробки, таким чином забезпечуючи захист і нових пагонів від хвороб.
Рекомендації щодо застосування
Застосовується в період вегетації при появі перших ознак захворювання. При захисті зернових максимальний ефект досягається при застосуванні на початку виходу в трубку культури і повторно для продовження захисної дії – між появою прапорцевого листка і початком колосіння. В останньому випадку захищаються два верхніх листки, від стану яких залежить інтенсивність наливання зерна.
- Цукрові буряки - перша обробка проводиться при появі перших ознак захворювання (початок змикання рядків), друга – у міру потреби за наступної появи ознак хвороб (з інтервалом 3-4 тижні).
- Яблуня – у фазу зеленого конуса; рожевого пуп’янка; відразу після цвітіння; за діаметра плодів понад 1,5 см (грецький горіх).
- Виноградна лоза – за утворення 4-5 листків; відразу після цвітіння; по молодих ягодах; при наступній появі ознак хвороб.
Сумісний з більшістю препаратів, окрім лужних. Однак у кожному конкретному випадку перед приготуванням бакової суміші слід провести пробне випробування на сумісність.
Норма витрати робочого розчину — 200 - 300 л/га.
Класифікація ВООЗ ІІІ клас (помірно токсичний), помірно токсичний для теплокровних, токсичний для риб.
Обприскування в період вегетації
Обприскування в період вегетації