30 вересня 2019, 09:00, ЗЗР

Агрономам розповіли, як підвищити життєздатність та стійкість озимих зернових

За словами фахівців компанії UKRAVIT, такі обробки дозволяють підвищити енергію проростання насіння та польову схожість й поліпшити ріст і розвиток кореневої системи, усунути дефіцит необхідних елементів живлення. Також це сприяє підвищенню стійкості озимини до різного роду стресових умов, особливо низьких, температур та їх різких перепадів.

«Передпосівна обробка насіння мікродобривами є першим кроком у програмі мінерального живлення культур, який дозволяє краще реалізувати потенціал їх високої продуктивності. Метою цього заходу є підвищення енергії проростання насіння та польової схожості, прискорення росту та розвитку кореневої системи, особливо кореневих волосків, які активно споживають воду і мінеральне живлення. Крім того, споживання культурами легкодоступних сполук фосфору, кальцію та мікроелементів сприяє появі дружніх ранніх сходів і ранньому відростанню культур навесні», — відзначає Сергій Адаменко, керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії UKRAVIT.

Для передпосівної обробки насіння озимих зернових він радить обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Р Старт: воно на 3-5% підвищує енергію проростання насіння та на 8-10% — польову схожість, а також забезпечує появу дружніх сходів. При цьому воно поліпшує імунітет культур та їх стійкість до різного роду стресів, захворювань і шкідників. А активуюча дія на ріст і розвиток кореневої системи дозволяє молодим рослинам покращити процеси живлення із ґрунту.

А щоб зміцнити культуру в загальному і забезпечити їй гарну перезимівлю, Авангард Р Старт рекомендується поєднувати зі стимулятором росту Гулівер Стимул (гумат калію в перерахунку на гумінові кислоти — не менше 40 г/л, бурштинова кислота — 3 г/л, мікроелементи, інші біологічно активні елементи). Він підвищує стійкість рослин до несприятливих умов, сприяє утворенню потужної кореневої системи, прискорює ріст і розвиток рослин, покращує цвітіння і плодоношення і в загальному забезпечує прибавку врожайності на 10-50% (залежно від культури).