24 липня 2019, 17:20, Добрива

Добрива з вмістом йоду збільшують біомасу та підвищують рівень антиоксидантів у рослинах

Препарати, які містять йодофори, контролюють бактеріальні та грибкові захворювання у рослин. Вони проникають в клітинну стінку мікроорганізмів, що присутні після збору врожаю. Запобігають таким грибковим захворюванням, як антракноз на томатах та фітофтороз на картоплі, пише agro-yug.com.ua.

Фумігація ґрунту йодистим метилом є ще однією формою боротьби з патогенами. У США використання йодистого метилу в якості ґрунтового фуміганта для полуниці, томатів та винограду було схвалено Агентством з охорони навколишнього середовища ще у 2007 році, як альтернатива бромистому метилу, що використовувався раніше.

Широке застосування у Європі на зернових культурах має локсинил — йодоорганічний гербіцид. Він активно пригнічує фотосинтез бур’янів.

Вміст природного йоду в ґрунті низький і становить в середньому 0,1-5 мг/кг сухої речовини. І хоча йод не є найбільш необхідною живильною речовиною для росту рослин, вчені стверджують, що внесення добрив, які містять похідні йоду, допомагає збільшити біомасу та підвищити рівень антиоксидантів в рослинах.

Також йод забезпечує стійкість до посухи та стресу. Помічено, що коли в багаті азотом добрива включаються невеликі дози йоду, це дозволяє рослинам швидше засвоювати азот, який необхідний для їх повноцінного розвитку. Зрошення у певній кількості похідними йоду, наприклад, йодатом калію, буде сприяти насиченню врожаю корисним йодом. До такого висновку прийшли китайські вчені, де збагачення йодом врожаю у такий спосіб довело свою успішність.