19 липня 2019, 10:20, Урожай

Волинські аграрії поділились ключовим секретом рекордної врожайності ріпаку

Про це йдеться в матеріалі «Ріпак на максимум: 5 порад від агрономів із Волині» на Kurkul.com.

Головним секретом стабільного «ріпакового успіху» місцеві агрономи називають потужну систему живлення, яку застосовують у технології. На добрива (нітроамофос, селітру, КАС та комплексні мікродобрива) тут витрачають близько 50% запланованих коштів.

«Основна відмінність нашої технології від багатьох інших — це внесення азотних добрив. Щоменше підприємства дають азотних добрив, то менший  збирають урожай», — розповідає головний агронома філії у Горохівському районі Волинської області Тарас Буйволюк.

Крім того, у компанії «Волинь-Зерно-Продукт» приділяють велику увагу внесенню мікродобрив. Агрономи кажуть, що мають лише позитивний досвід у роботі з цим видом добрив. Мікродобрива завжди допомагають отримати планову урожайність (а тут норма мінімум 3 т/га) і навіть перевиконати план.

Читати по темі: Вирощування озимого ріпаку на Волині — АгроЕкспедиція

Ще, крім комплексних добрив, восени та навесні на ріпакові поля обов’язково вносять бор, оскільки це борофільна культура. Кажуть, що бор — це один із трьох мікроелементів, на який фермери повинні звертати особливу увагу при вирощуванні ріпаку.