17 січня 2019, 12:48, Технології

Японські вчені розшифровують геном комерційної суниці

Інструмент геномного штучного інтелекту від NRGene DeNovoMAGICTM 3.0 використовується для розробки перших високоякісних комплексних геномних збірок складних харчових геномів, включаючи пшеницю, картоплю і креветки. Технології аналізу ДНК GRAS-Di от Toyota дозволять зробити цей інструмент ще більш ефективним.

У полуниці один з найскладніших геномів, оскільки він включає в себе вісім копій кожного гена (для порівняння, у людей є тільки дві копії). Збірка полуничного генома може підвищити природну ефективність розмноження і привести до створення більш продуктивних сортів.

«Оскільки світовий попит на продукти харчування продовжує зростати, ми з ентузіазмом підтримуємо будь-які проекти, які підвищують продовольчу безпеку, якість і знижують екологічний вплив виробництва сільськогосподарських культур», — розповів д-р Гіл Ронен, президент і засновник NRGene. — «Ми вдячні, що Toyota обрала наші інструменти для збірки генома, щоб допомогти створювати і вирощувати нові сорти місцевих продуктів харчування. Цей підхід потенційно може стати економічною і стійкою альтернативою імпортної полуниці — ключового продукту імпорту на одному з найбільших ринків в Японії».

На додаток до свого основного бізнесу по виробництву автомобілів, Toyota з 1999 року займається підтримкою бізнес-ініціатив, які позитивно впливають на навколишнє середовище.

Відомі приклади включають методи поліпшення рослин для виявлення стійких до хвороб генів цукрової тростини і аналізу генома полуниці. Зараз, коли світ стикається зі старіючим фермерським населенням і зниженням продовольчої самозабезпеченості, Toyota спільно з NRGene реалізує проекти щодо подальшої підтримки та заохочення розвитку сільськогосподарської галузі.

«Ми були дуже задоволені здатністю збірки генома NRGene підтримувати молекулярну селекцію полуниці на основі геноміки», — сказав д-р Хіроюкі енок, керівник групи Toyota. — «Ми розраховуємо на подальшу співпрацю з NRGene для досягнення цієї та інших цілей селекції рослин».