9 жовтня 2018, 18:12, Урожай

Збільшення виробництва винограду компенсувало погіршення якості врожаю — експерт

Відзначається, що у вересні на півдні України спостерігалася нестійка і дощова погода. У перших числах місяця максимальна температура повітря досягала 32-35ºС. А вже з 5 вересня розпочалися рясні зливові дощі і температура повітря знизилася на декілька градусів, передає agro-yug.com.ua.

За словами В’ячеслава Власова, підвищений температурний режим впродовж всієї вегетації прискорив достигання врожаю ягід в середньому на 10-12 діб та суттєво змістив строки збирання винограду.

«На сьогодні продовжують роботи зі збирання врожаю технічних, а також столових сортів винограду пізнього терміну достигання. В цілому врожай винограду технічних сортів пізнього терміну достигання у зонах виноградарства України більший за минулорічний приблизно на 10%», — зазначив директор ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Додаючи, що через значне перевищення норми опадів у вересні після спекотного періоду спостерігається погіршення якості врожаю винограду (повільне накопичення цукру в ягодах, розтріскування ягід і як результат — повсюдний розвиток гнилі).

Нагадаємо, найнижча температура повітря, яка спостерігалася у кінці місяця, становила всього 3-4ºС. У середньому за вересень цей показник склав 17-18ºС. Сума активних температур повітря на кінець вересня склала 3551ºС, що на 325ºС вище за норму. Кількість опадів за вересень склала:  у Запоріжжі — 45 мм, у Херсоні — 44 мм, у Миколаєві — 78 мм, в Одесі — 60 мм, в Ужгороді — 22 мм.