26 липня 2018, 15:38, Насіння

Практично всі картопляні поля України засаджуються сортами вітчизняної селекції — НААН

За словами Ярослава Гадзало, Президента НААН, величезний внесок у селекції культури належить Інституту картоплярства, колекція сортів якого налічує понад 3 тис. зразків. Серед них приблизно 30 найбільш поширених високоврожайних сортів, а також ультраранньостиглі сорти, що дають високі врожаї вже на 35-40 день після сходів. Окрему увагу приділили демонстрації сортів, стійких до посухи і солонцюватих ґрунтів, передає сайт Академії.

«Майже вся картопля, за винятком кількох відсотків, вирощується в приватному секторі, і завдання науки якраз і полягає в тому, аби забезпечити їх новими високоврожайними сортами, що стійкі до хвороб і шкідників, адаптовані до погодних умов і дають не менше 50 тонн картоплі з гектара. Інститут це завдання вирішує», — зазначив Ярослав Гадзало в ході проведення Дня поля в Інституті картоплярства на Київщині.

АгроМатематика. Вирощування картоплі, або Як заощадити на «другому хлібі»
Читати по темі

Президент НААН наголосив на необхідності збільшувати площі картоплі, нарощувати переробку за рахунок крохмалю, чіпсів, технічних спиртів і біоетанолу.

 За його словами, картопля української селекції не поступається іноземним зразкам ані смаковими властивостями, ані врожайністю.

«Ми працюємо над цим і маємо непогані здобутки. За останні роки відкрили нових пунктів, передали інституту волинську дослідну станцію, зробили непоганий опорний пункт в Інституті зрошуваного землеробства, щоби цю зону забезпечити посухостійкими сортами. Відкрили кілька біотехнологічних лабораторій, останню збудували за рахунок корейських інвестицій», — додав Президент НААН.