Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.
Виробництво органічних добрив на основі курячого посліду може стати перспективною галуззю для України
На сьогоднішній день Україна відстає від світових темпів переробки курячого посліду, проте з огляду на велику кількість сировини галузь є досить перспективною.
Щорічно в світі домашньою птицею виробляється близько 192 млн тонн посліду, внесок України в цей обсяг становить близько 5 млн тонн посліду — 2,6% від світового і 9,9% від європейського показника, повідомляє ubr.ua.
Ці цифри свідчать про значну економічну і екологічну проблему, пов'язану з послідом, яку можна було б вирішити шляхом його переробки в тому числі і в якості універсального добрива.
На сьогодні, обсяги світового виробництва органічних добрив, в тому числі і з курячого посліду, здаються мікроскопічними в порівнянні з десятками мільйонів тонн випуску їх з мінеральних. Незважаючи на це, сегмент органічних добрив динамічно розвивається, і за останні сім років цей ринок збільшився на 71%.
При цьому, причинами недостатнього розвитку вітчизняного ринку можуть бути наступні фактори:
- переробка курячого посліду поки знаходиться на етапі становлення і ще не потрапила в фокус уваги більшості вітчизняних інвесторів і фермерів;
- кризові явища в національній економіці і геополітиці зробили негативний вплив на українську галузь виробництва добрив;
- фермери використовують послід для удобрення своїх угідь і виробляють сухі і компостні добрива «кустарним методом», чим створюють тіньовий сегмент ринку;
- недолік в Україні необхідного обладнання для переробки посліду відповідно до сучасних стандартів.
Варто відзначити, що за останні роки в Україні спостерігається зростання виробництва органічних добрив на основі курячого посліду. Так, за даними Державної служби статистики України, у 2015 році було вироблено 33,65 тис. тонн добрив на основі курячого посліду, роком пізніше, у 2016 році об'єми виробництва сягнули уже 36,53 тис. тонн.
