Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Україна знову нарощує експорт кавунів до ЄС, плануючи зібрати 240 тисяч тонн урожаю
Україна поступово відновлює довоєнні обсяги виробництва кавунів та експорту ягоди до ЄС. Нішу вирощування кавунів, яку традиційно займає південь, перейняли Полтавщина, Київщина та Закарпаття.
Про це в авторському блозі розповів Володимир Воєводін, менеджер з управління кампаніями ТОВ "БАСФ Т.О.В."
«Полтавщина, Київщина, Закарпаття успішно заповнили частину ринку та одночасно налагодили експорт першокласної ягоди до Європи», — зазначив Володимир Воєводін.
Згідно з даними за січень-серпень 2024 року, Україна експортувала 1,58 тис. тонн кавунів на суму $314 тис. Порівняно з аналогічним періодом 2023 року, коли було експортовано лише 39,99 тонн, це в 39,5 раза вищий показник. Основними ринками збуту українських кавунів стали Латвія, Литва і Польща, які разом забезпечили 92% загального експорту.
До слова, у 2020 році експорт склав майже 36 тис. тонн кавунів і динь, встановивши рекорд за обсягами експорту баштанних культур.
За прогнозом Мінагро, цьогоріч урожай кавунів сягне 240 тис. тонн, а загальна площа під кавунами й динями становитиме 30 тис. га.
«Зважаючи на ці дані, можна прогнозувати подальше зростання експорту. Перспективним напрямком для українських виробників кавунів може стати поглиблення співпраці з країнами Скандинавії та Центральної Європи, де спостерігається тенденція до збільшення споживання свіжих фруктів та овочів. Також варто розглядати можливості виходу на преміальні сегменти — органічні кавуни та міні-кавуни, попит на які стабільно зростає. Зрештою, наш кавун має всі шанси не лише повернутися на довоєнні позиції, але й значно розширити свою присутність на світовому ринку. А отже — варто працювати над цим», — вважає експерт.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com