Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
В НІБУЛОН впроваджують стратегію сталого розвитку, в компанії назвали ключові екологічні напрями
В «НІБУЛОН» працюють над впровадженням критеріїв сталого розвитку на всіх етапах ланцюжка постачання. Зокрема, серед екологічних принципів дорожньої карти з ESG на період до 2030 року, що зафіксовані в GRI звіті компанії, фокус уваги зосереджений на 7 напрямках. Про це повідомляється на сторінці компанії у facebook.
1. Увага до зниження вуглецевого сліду.
З 2025 року в компанії розраховують загальні викиди парникових газів за міжнародними стандартами GHG Protocol, ISO 14064-1 та ISO 14067.
2. Альтернативні джерела енергії
«Ми запланували оснащення до 2030 року 30% елеваторних комплексів сонячними електростанціями та забезпечення 100% потреб в електроенергії СВАТ/СЛАТ за рахунок СЕС»,—йдеться у повідомленні.
3. Енергоощадні агротехнології
У 2024 році скоротили споживання пального агронапрямком на 15% за рахунок точного землеробства та сучасних енергоощадних агротехнологій Strip-till, Mini-till та продовжують скорочувати цей показник і надалі.
4. Управління відходами
«Ми відповідально ставимося до управління відходами всіх напрямків нашої операційної діяльності, 16 з 36 типів яких мають статус небезпечних, та прагнемо до 2030 року досягти показника у 90% відходів, що повернені в економічний обіг».
5. Екологічні автомобільні перевезення
З метою зменшення екологічного сліду заплановано поступовий перехід до гібридного та електричного транспорту, обсяг якого до 2030 року має становити до 20% від нашого легкового автопарку, а рівень споживання палива вантажними автомобілями скоротиться на 10–15%.
6. Збереження біорізноманіття
Разом з державними НДУ в компанії проводять процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) перед початком всіх проєктів будівництва з метою збереження біосфери об’єктів та проводимо регулярні компенсаційні заходи для підтримки екосистем.
7. Економне використання водних ресурсів
«Ми вже зменшили споживання води нашим агровиробництвом у 2024 році на 34% та продовжуємо знижувати цей показник за рахунок впровадження підходу та технологій малооб'ємного виливу та оновлення технологічних карт внесення ЗЗР»,— кажуть в компанії.
Читати по темі: В НІБУЛОН скоротили споживання води на третину та оптимізували використання ЗЗР
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com


