Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Зберігання зерна в силобегах: 5 способів запобігання розриву полімерного рукава при розвантаженні
Зберігання зерна в полімерних рукавах за роки війни набуло неабиякої популярності як зручна альтернатива стаціонарному зерносховищу. Однак трапляються випадки, коли силобег може лопнути й за секунду розійтися вздовж від краю до краю. Що робити, щоб цьому запобігти — розповів керівник елеватора Роман Андрейків. Пише Elevatorist.com.
«Дуже багато колег і ми в тому числі починали з рукава, який лопнув. Чому? Завантажений мішок знаходиться під тиском зерна. Перед розпакуванням його потрібно трохи розрізати, щоб натягнути на машину. Але якщо розрізати зайве, то мішок повністю розкривається по гребеню. Таке буває через відсутність досвіду роботи з точкою, до якої можна підрізати рукав», — поділився досвідом він.
За 11 років роботи з полімерними рукавами він мав 5 таких випадків, коли мішок розкривався повністю. Тож перше, на що потрібно зважати у користуванні ними, це:
- Розвантаження одного полімерного рукава триває приблизно годину.
- На початку розвантаження не слід заводити поздовжній розріз глибоко в натягнуту плівку.
«Технологія зберігання зерна в рукаві передбачає, що заповнений силобег трохи розтягнутий по всьому периметру. І якщо по натягнутій ділянці зробити поздовжній розріз, то рукав може рватися по всій довжині. Кажуть, що рукав «стріляє», — пояснив Олександр Пех, комерційний директор компанії «Планета Пластик».
- Перед розвантаженням потрібно зробити поперечний розріз.
Виробники рукавів «Планета Пластик» радять різати за 4-5 метрів від краю плівки, достатньо 30-50 см. Це роблять в місці, де плівка ще не натягнута. Таким чином поперечний різ не дасть силобегу розійтися і зупинить «стрілку», раптом що. А далі розвантажити згідно технології.
Керівник каже, що аграрії, буває, роблять такі поперечні надрізи не лише на початку рукава, а й на кожні на 5-10 метрів по всій довжині, коли переживають, що силобег лусне в процесі роботи.
Також на цілісність рукава під час розвантаження впливає гострота ножа у розпакувальній машині. Лезо ножа має різати плівку, а не рвати її, спричиняючи появу стрілок. Для цього можна замінити стандартне лезо на канцелярське. Треба тільки зробити кріплення, і отримаєте завжди гострий і легко змінний ніж.
«І важливо контролювати синхронну роботу машин: зерно має вибиратися з такою ж приблизно швидкістю, як намотується рукав. Тоді ніж не заїде задалеко в натягнуту плівку і не спричинить розрив», — радить комерційний директор «Планети Пластик».
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com


