Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Амарант витримує посуху, але критичний період на початку розвитку має значення — Олександр Дуда
У 2025 році площі під амарантом орієнтовно складуть 10 тис. га. Про це у коментарі для SuperAgronom.com розповів Олександр Дуда, голова ГО «Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції».
«Ми ставили на меті перетнути показник 10 000 га ще минулого року, але посушливі умови в період, коли можна було сіяти амарант пожнивно, не дозволили цього зробити. Тож в 2025 році наш орієнтир — 10 000 га», — каже він.
За останні 2-3 роки, розповідає Олександр Дуда, виробників амаранту в Україні стало більше. За кількістю господарств, що вирощують амарант, лідирує Дніпропетровщина, за обсягом посівних площ — Волинь.
Читати по темі: Амарант: Як вирощувати, чим збирати та скільки коштує технологія?
Сіяти амарант цьогоріч почнуть від 15 травня, в південних регіонах можливо раніше.
«Здебільшого в минулому році ми намагалися посіяти амарант в оптимальні терміни (кінець травня - середина червня), але брак вологи в цей період не дозволив отримати дружні та щільні сходи. Переважно посіви були строкатими, деінде довелося пересіяти. Амарант тримає посуху дуже добре, тому задача фермера — створити для нього максимально комфортні умови на початку розвитку, щоб розвинулася коренева система, сформувалася фотосинтетична листова поверхня. Критичний період — від посіву до 15 днів після сходів», — пояснює Олександр Дуда.
Вирощувати культуру аграріїв може спонукати і ціна на неї. За словами фахівця, Асоціація пропонує гарантовану базову закупівельну ціну 30 тис. грн/т. В поточному році є непоодинокі приклади, коли фермери продавали насіння амаранту напряму трейдерам або переробним підприємствам за ціною до 40 тис. грн/т.
Олена Басанець, SuperAgronom.com