Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Ефективність мікроелементів у післяжнивному посіві сої — аграрій поділився досвідом
Післяжнивні посіви сої краще реагують на внесення добрив, у тому числі мікроелементів і мікродобрив. Про це розповів Богдан Тимофійчук, власник господарства «Богдан і К» в розмові з директором Vitagro Partner Олександром Холодом, у ході агробізнес-конференції OK Agro. Пише SuperAgronom.com.
Розміщенням сої у післяжнивних посівах він займається вже протягом 5 років, відпрацьовуючи технологію.
«Посіявши сою післяжнивно, ми отримали дуже дружні сходи. Була волога і ми хотіли дати по максимуму, щоб отримати хороший результат. Тому взяли інокулянт АгріБактер у компанії і всю їхню лінійку добрив для підживлення. Ми зробили всього одне підживлення, коли рядки зімкнулися. І на ділянках, де тракторист зробив подвійний прохід, давши подвійну дозу, до середини вересня місяця, соя стояла зелена. На ширину проходу обприскувача 24 м. Тоді як решта посіву скинула листя. Це свідчило про те, що дія мікроелементів дуже ефективна, але головне — не переборщити. Бо цю полосу в 24 м ми потім збирали два тижні, — поділився досвідом Богдан Тимофійчук.
Відповідно, там, де обробили інокулянтом, мали хороший урожай, а де внесли подвійну дозу — розтягнули період вегетації. Тим не менш, Богдан Тимофійчук задоволений результатом. Каже, що якби не зробили цього експерименту, то і не помітили, що ефект від мікроелементів є.
До слова, післяжнивну сою в господарстві збирають з урожайністю 1,8 т/га.
Олена Басанець, SuperAgronom.com