Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Вирощування батату може стати перспективним напрямком для малих і великих господарств — думка
Вирощування батату є перспективним напрямом диверсифікації виробництва як для малих товаровиробників, так і для агрохолдингів, оскільки отриману сільгоспродукцію можливо реалізувати на високомаржинальних внутрішніх ринках і навіть експортувати.
Таку думку висловила Тетяна Івченко, завідувачка лабораторії Інституту овочівництва та баштанництва НААН. Пише east-fruit.com.
Можливості вирощування батату для українських фермерів відкривають зміни клімату.
«В Харківській області в останні два десятиріччя спостерігається зростання суми активних температур вегетаційного періоду (вище 10º С). З цієї причини відбувається більш ранній перехід температури повітря через 0 ºС на 7-15 днів. Восени перехід температури через 0 ºС також відбувається пізніше на 13-18 днів. Теплозабезпечення вегетаційного періоду в середньому збільшилося на 70-100 ºС. Т Суми активних температур повітря збільшилися з 2400 до 2900 ºС, що забезпечує можливість щодо вирощування такої теплолюбної культури як батат», — аргументує науковиця.
Найкраще для вирощування культури підходить південний регіон України, хоча й на Харківщині урожайність батату дозволяє отримати високу рентабельність. Адже попит на батат постійно зростає. Втім, вирощування батату має свої нюанси, які наразі досліджують в Інституті овочівництва та баштанництва НААН.
«Ми активно використовуємо при вирощуванні батату мульчування, завдяки чому вирішуються проблеми догляду за рослинами. Критичним питанням є організацією зрошення, оскільки ця культура є вимогливою до вологи впродовж всього вегетаційного періоду», — зазначила Тетяна Івченко.
Читайте також: Технологія вирощування аспарагуса від найбільшого виробника культури
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com