7 серпня 2024, 12:00, ЗЗР

Аграріям нагадали про важливість якісного протруювання для урожайності зернових

«Порушення чергування культур у сівозміні, недотримання технології вирощування, мінімальний обробіток ґрунту або його відсутність та інші фактори сприяють накопиченню шкодочинних об’єктів у ґрунтах і на рослинних рештках, а відтак роблять неможливим ігнорування первинного захисту озимих зернових. По-перше, комплексне протруювання забезпечує багатовекторний захист рослин на ранніх етапах вегетації, що дозволяє їм безперешкодно розвиватися. По-друге, протруювання, по суті, — обов’язковий захід, щоб попередити загрози, оскільки це набагато простіше, аніж потім справлятися з їх наслідками у вигляді пошкоджених та уражених рослин і зріджених сходів», — наголошує керівник департаменту аротехнологій компанії Олександр Мигловець.

Для захисту озимих зернових на початкових етапах вегетації від низки шкодочинних організмів Олександр рекомендує обрати комплексний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Флудиоксоніл володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол — системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін — системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що, не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Паскаль надійно контролює хлібну жужелицю, дротяників, злакових мух, хлібних блішок, попелиць, цикадок, а також захищає насіння та молоді рослини від сажкових хвороб, кореневих і прикореневих гнилей, септоріозу, борошнистої роси тощо. А наявність у його складі азоксистробіну та тіаметоксаму забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект.

Олена Басанець, SuperAgronom.com