1 грудня 2023, 10:30, Добрива

Частково компенсувати зменшення норм добрив допоможе робота з пожнивними рештками

Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів фінансовий директор ТОВ «Сейм Агро» Єгор Скляров.

Відтак, за результатами аналізу ґрунтів вносили КАС у нормі 300 кг/га, тоді як до війни це було 400 кг/га.

«Звісно, підвищити ефективність підживлення можна було б, упровадивши диференційоване внесення добрив, проте це потребує значних інвестицій, що наразі не на часі. В усьому іншому технологія в нас максимально оптимізована», — зазначив Єгор Скляров.

Наприклад, завдяки роботі з пожнивними рештками в господарстві частково компенсують зниження норм унесення добрив. Цьому стали приділяти більше уваги ще 2020 року, коли почали застосовувати деструктори стерні й таким чином повертати частину поживних елементів у ґрунт.

Читати по темі: Проміжні культури та їх мульчування: як, чим, коли — поради польських експертів

Також для покращення та збагачення ґрунту сіють сидерати. Не щороку, а коли кількість вологи дозволяє отримати сходи, але принаймні насіння сидератів (у «Сейм Агро» це гірчиця) завжди є в запасі.

Цього року кукурудзу в «Сейм Агро» зібрали з рекордною врожайністю, на рівні 11 т/га. При цьому високі врожаї кукурудзи «Сейм Агро» отримує без фунгіцидів та інсектицидів.

«Це передусім завдяки суворому дотриманню сівозміни, а також використанню тільки якісного протруєного посівмату відомого світового виробника. На насінні ніколи не економимо, бо основне завдання — дати рослинам хороший старт: не допустити появи ґрунтових шкідників й отримати якісні сходи. Сіємо в нормі 75–80 тис. рослин на гектар, а глибина загортання насіння залежить від кількості вологи в ґрунті», — зазначив Єгор Скляров.

За його словами, цього року під час посівної було замало опадів, тому сіяли на глибину до 4 см.

Читати по темі: Кукурудза в Україні 2023: урожайність, ціни та наявні запаси

Гербіцидний захист кукурудзи в господарстві стандартний. Ще до повномасштабної війни закупили всі основні високоякісні гербіциди й застосовували їх ще цього року.

«Можливо, якби довелося купувати їх цього року, то вже взяли б дешевші, генерики. Тож на сьогодні до технології ніяких питань. Про це свідчить і результат. Звісно, якби не скорочували норми внесення добрив, могли б отримати ще вищу врожайність кукурудзи, проте й собівартість була б вищою, а за нинішньої ціни на зерно це — нераціонально», — додав аграрій.

Олена Басанець, SuperAgronom.com