19 травня 2023, 10:42, Добрива

Ціна на карбамід цієї весни викликає здивування у гравців ринку, — аналітики

Про це пише Latifundist.com з посиланням на щотижневий звіт Barva Invest.

«Остхем поставив рекомендовану ціну на рівні 29 тис. грн/т, СРТ, яка з того часу залишається незмінною навіть після значного зниження цін на КАС, а згодом на селітру, після чого український карбамід став дорожчим за них в перерахунку на діючу речовину, що є нестандартним для українського ринку, адже карбамід навпаки зазвичай найдешевший. При цьому така ситуація триває вже місяць», — йдеться у звіті.

Учасники ринку очікували, що ціна на карбамід неодмінно впаде і торгові компанії та імпортери скоротили закупівлі, побоюючись залишитись наприкінці весни із дорогим товаром. Утримання ціни Остхемом викликає здивування гравців ринку і це не повною мірою можна описати хорошим попитом, адже зниження ціни на селітру в лютому та на КАС у квітні відбулося на початку сезону, коли попит тільки зростав, а пропозиція була обмеженою.

Схеми живлення з використанням РКД як основного добрива нефективні, — експерт

Читати

Укртрансліт, який є офіційним представником ДніпроАзоту, пропонує імпортний карбамід по 27,2 грн/т на заводі. Український карбамід для водорозчинних потреб, який рекомендується вносити у розчиненому вигляді, а також використовувати як сировину для випуску КАС, пропонується по 25 тис. грн/т.

Туркменський гранульований карбамід у його ексклюзивного імпортера залишився на рівні 24,5 тис. грн/т, FCA Ізмаїл.

Карбамід з Єгипту пропонувався по 24,2-24,9 тис. грн/т в порту.

Зазначається, що з наближенням кінця сезону попит на карбамід скорочуватиметься, особливо на тлі його завищеної ціни відносно інших азотних добрив. Завдяки зниженню цін на газ виробники можуть піти на скорочення ціни на карбамід.

Читати також: 5 порад експерта — як не «лоханутись» зі стартовими добривами