4 травня 2023, 10:30, Насіння

Насіння сульфо гібридів соняшника на ринку не вистачає

Про це в інтерв'ю на latifundist.com розповів Євген Черненко, заступник керівника відділу технологічної підтримки «Ерідон».За його словами, цього року деякі сільгоспвиробники пішли виключно у соняшник, а хтось чекав на зниження цін або певні популярні гібриди.

«Тому не хочуть брати те насіння, яке ще наявне та залишається на складах у дистриб’юторів. І тут потрібно пояснити, що кожна компанія має сертифікати на насіння. Не впевнені у якості гібрида? Попросіть сертифікат. Якщо не довіряєте, то є незалежні сертифіковані лабораторії, де можна провести аналізи на енергію проростання, лабораторну схожість, фітопатологію, дізнатися масу тисячі. Це саме ті показники, які обмежують потенціал отримання врожаю»,  — зазначає Євген Черненко.

Наприклад, аграрії із українського «кукурудзяного поясу» — Чернігівської та Полтавської областей — збільшують площі під соняшником. Площі під соєю теж виростуть. Це підтверджує і факт збільшення попиту на інокулянти сої. Їх, до речі, ринку зараз не вистачає.

Читати по темі: Соняшник 2023: оптимальна технологія в умовах скороченої сівозміни

«Є господарства, для прикладу, які сіяли по 2 тис. га, і будуть таку ж площу сіяти в цьому році. Також в збереженні площ під кукурудзу відіграють ринки збуту, які сільгоспвиробники знайшли самостійно, без трейдерів (частіше, це аграрії із Центральної та Західної України). Є частина, які притримуються думки: «Посіємо, а там видно буде». Хоча ще раз повторюся, аграрії до кінця зі сівозміною ще не вирішили».

Євген Черненко радить не зволікати і вже зараз приймати, а точніше вже мати, рішення по сівозміні. Якщо ви цілеспрямовано хочете йти в соняшник, то насіння вже мало у вас лежати на складах.

«Як дистриб’ютор, ми забезпечені насінням, але не в тому об’ємі, в якому б хотілося. Постачальники обмежують поставки. Останні тижні від них надходила інформація про неможливість поставок тих чи інших гібридів. Що робити в такому випадку аграрію? Необхідно підібрати альтернативний гібрид. Це допоможуть зробити наші менеджери з агрономічних питань у регіонах, які володіють всією необхідною інформацією. А альтернатива на ринку є, повірте. Сьогодні ж інформація про врожайність того чи іншого гібриду відкрита. Та й завжди можна поспілкуватися з тими сільгоспвиробниками, хто його вже вирощував, розпитати, що завадило або навпаки стимулювало отримати гарний урожай. І вже після цього, маючи цю інформацію, приймати рішення і рухатися далі. Дехто думає, ринок переформатується, ціни на насіння почнуть падати. Ні. Такого не буде», — говорить фахівець.