1 березня 2023, 11:52, Добрива

Дробне внесення азотних добрив допомагає коригувати потенціал врожайності у посушливий рік

Про це розповів доктор біологічних наук Сергій Хаблак у авторському блозі: «Переваги дробного внесення азоту та схеми підживлення озимої пшениці»

«Останні кілька врожайних сезонів продемонстрували сумну тенденцію старих методик. Аграрії вносили азотне добриво до початку сівби, потім у літній період значно підвищувалася температура повітря, були відсутні дощі і посіви просто згорали», — каже Сергій Хаблак.

Знизити ймовірність подібної проблеми допомагало поступове внесення азотного добрива. Такий підхід є актуальним не тільки для озимої пшениці, а й інших зернових, овочевих та фруктових культур.

Стартове живлення у сезоні-2023: технологія IN-FURROW® і рідкі стартові добрива Діафан АCTion

Читати

Одна з переваг дробного внесення добрив — це можливість коригувати потенціал врожайності в особливо спекотну та посушливу погоду, наголошує фахівець. В такому разі азот можна вносити не відразу, а поступово. Якщо температура не знижується, то кількість азоту просто зменшується або до основного підживлення додається сульфат амонію. Щоб зберегти врожай пшениці у разі посушливої ​погоди, частину азотних добрив вносять в осінній період. Від актуального рівня вологості залежить, чи вноситиметься друга частина добрив.

«Окремою популярністю користується спосіб дробного внесення добрива на ділянках з піщаним ґрунтом, оскільки азотні та інші добрива практично не затримуються у верхніх шарах і швидко вимиваються. Дробне внесення дає змогу запобігти вимиванню навіть в умовах дощової весни. Такий підхід дозволяє фермерам економити кошти та знизити екологічну шкоду навколишньому середовищу, оскільки враховуються насамперед актуальні погодні дані, на основі яких складається прогноз використання добрива протягом актуального посівного сезону», — пояснює Сергій Хаблак.

Читайте також: Сценарії планування азотних підживлень озимих зернових і ярих просапних — поради фахівця

Крім того, дробне внесення також дає можливість врятувати врожай у разі надмірних дощів. Оскільки постійні зливи та грози сприяють вимиванню добрива навіть із важкого ґрунту, виникає необхідність внесення добрива постфактум. Можливість реагувати на погодні зміни дозволяє отримати максимальний урожай, незалежно від розмірів фермерського господарства.

Нагадаємо, фахівець розповів, коли та як краще проводити підживлення озимих.