16 серпня 2022, 10:39, ЗЗР

Найкращий захист на етапі отримання сходів озимих зернових забезпечить комплексний протруйник — фахівці

Як зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії, плануючи сівбу озимих зернових колосових культур, важливо особливу увагу приділити протруюванню посівного матеріалу. Оскільки незараженого насіння, яким би якісним воно не було, немає, доцільно подбати про первинний захист від хвороб.

«Як відомо, значна частина патогенів передається через посівний матеріал. Так, за результатами досліджень, проведених в «Інституті здоров’я рослин» у 2022 році, на зразках посівного матеріалу зернових було виявлено збудників Alternaria spp., Fusarium spp.; також доволі часто зустрічалося насіння, уражене бактеріозом. Крім того, не варто забувати, що патогени можуть зберігатися у ґрунті та на пожнивних рештках і уражувати сходи, перешкоджаючи їх повноцінному росту та розвитку», — наголошує експерт.

Також, за його словами, значною проблемою на ранніх етапах вегетації для культури є й ґрунтові та ранньопіслясходові шкідники: вони пошкоджують насіння та молоді проростки фізично, що в підсумку негативно відбивається на густоті посівів та на їх загальному стані. Тому, щоб попередити шкоду від цього комплексу загроз, перевагу якнайкраще віддати комплексним протруйникам, які одночасно забезпечать контроль і поширених хвороб, і ґрунтових та ранньопіслясходових шкідників.

«В умовах осінньої посівної кампанії агросезону-2022 я рекомендую для обробки посівного матеріалу зернових колосових культур комплексний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудіоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Це — унікальне рішення для технології вирощування озимих, яке завдяки оптимально підібраному складу здатне контролювати максимально широкий спектр шкодочинних організмів, які можуть нашкодити насінню та сходам зернових культур», — каже експерт.

Особливості сівби озимих культур в регіонах: вибір насіння, протруйників та систем живлення

Читати

Він пояснює, що флудиоксоніл у складі препарату володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол — системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін — системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що, не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

«Таке поєднання діючих речовин дає змогу не лише контролювати максимальний спектр хвороб та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників, а й запобігає ризику виникнення у них резистентності. Крім того, за рахунок азоксистробіну та антистресовій дії тіаметоксаму Паскаль забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати здорові рівномірні сходи озимих зернових культур та створити підґрунтя для подальшого повноцінного розвитку та формування високого рівня майбутньої врожайності», — каже Олександр Мигловець.

Читати також: В Інституті здоров’я рослин розповіли, як перевірити потенціал придбаного насіння