Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Оприлюднено підсумки агрометеорологічних умов першої декади січня 2022 р.
Згідно з даними Укргідрометцентру, погодні умови першої декади січня 2022 р. були здебільшого сприятливими для озимих культур. Певну загрозу становила льодяна кірка та перепади температур, що могли призвести до пробудження рослин та зниження їх зимостійкості.
Про це інформує Українська зернова асоціація.
«Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини упродовж декади не спостерігалося, проте високі температури повітря (вище +3-5ºС) упродовж останніх днів грудня та початку січня могли спричиняти відновлення фізіологічних процесів і пробудження рослин зимуючих культур на межі відновлення вегетації, що могло призвести до зниження їх зимостійкості», — зазначають метеорологи.
Читати по темі: Понад 60% посівів озимого ячменю на Херсонщині перебувають у слабкому та зрідженому стані
За спостереженнями агрометеорологів у першій декаді січня на окремих полях Харківської та Сумської областей відмічалося утворення льодяної кірки товщиною від 1 до 3 мм, місцями у Сумській області до 20 мм, ступінь розповсюдження — від 40 до 90 % площі поля.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до -1-5ºС, місцями в Одеській, Донецькій та Луганській областях -6-8°С, подекуди у південних областях вона була плюсовою.
За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання становила:
- озимої пшениці у фазі утворення сходів - 3-го листка становила -12-14 °С, у фазі кущіння -15-17 °С;
- озимого жита — мінус 15-18°С;
- озимого ячменю та озимого ріпаку — мінус 9-12°С.