14 жовтня 2021, 14:00, Добрива

РКД допомогли господарству з Київщини отримати кращі результати в несприятливий сезон

Про це розповів Володимир Огієнко, директор господарства Аскон-2007, йдеться у матеріалі «РКД для легкого старту: чим синтезовані добрива відрізняються від сумішей».

Рідкі добрива на господарстві Аскон-2007, що у Фастівському районі Київської області, застосовують уже давно, переважно це був КАС. А ось із минулого року почали впроваджувати внесення добрив бренду BlauPhos.

«З компанією «УТК ХимАльянс» ми вже співпрацюємо декілька років. По рідких комплексних добривах почали минулоріч — вносили під кукурудзу в рядок під час сівби. І побачили результат. А цьогоріч уже розширили спектр культур, на яких застосовуємо РКД BlauPhos. Додам, що я взагалі роблю акцент саме на рідкі добрива. Бо це зручно, ефективно і вигідно», — говорить пан Володимир.

Він також згадав, що завдяки декільком факторам, зокрема і застосуванню РКД та КАС, у минулому, дуже складному для цього регіону Київщини сезоні, вдалося по кукурудзі отримати урожайність на рівні 9,3 т/га. Тоді як середня по району не перевищувала 5,4-5,6 т/га.

Читати по темі: Добрива не подешевшають, навіть якщо впаде ціна на газ, — думка

«Дуже чітко було видно ефект подовження вегетації — коли у більшості сусідів кукурудза стояла вже суха й пожовкла, наша ще була зелена», — зауважив директор.

Цьогоріч кукурудза в господарстві також радує. Володимир Огієнко показав два поля кукурудзи поруч — на одному посіяно гібрид Маттео, на другому П8816. На обох рослини сягали понад 3 м, на більшості рослин зав’язалось по 2 повноцінні качани.

«Тут з осені під основний обробіток (оранку) ми вносили по 300 кг/га гранфоски марки Д, а з сівбою — по 200-250 кг/га КАС у міжряддя, і в рядок давали по 80-100 л/га РКД BLAU start NPK 5:20:5. Це трохи підвищена норма від рекомендованої, але ми робили аналіз ґрунту (здійснюємо цю процедуру регулярно на всіх площах своїх), і виявили, що тут менше забезпечення азотом, фосфором і калієм. Таким чином компенсували для рослини дефіцит цих елементів у ґрунті», — пояснив пан Володимир.

Нагадаємо, органічні добрива не здатні оптимально забезпечити культури необхідними мікроелементами.