1 червня 2017, 14:33, Насіння

На амаранті можна заробити набагато більше, ніж на інших культурах — експерт

Під час семінару «Технологія вирощування шафрану та інших прибуткових культур», що проходив 30 травня у Миколаєві, директор компанії «Амарант України» Віктор Дейнега познайомив сільгоспвиробників з технологією та перспективами вирощування амаранту, повідомляє uhbdp.org.

«Сучасний аграрій повинен звернути увагу на таку нішеву культуру як амарант. Чому? Не маючи великого обсягу землі на амаранті можна заробити набагато більше, ніж на інших культурах. Я б рекомендував займатися повним циклом — вирощування, переробка та реалізація. А не так, як прийнято в нашій країні зараз: велику кількість землі зайняли, щось виростили й продали. Продали дешево як сировину», — говорить Віктор Дейнега.

Компанія «Амарант України» розташована у Веселинівському районі Миколаївської області, тут на 60 га вирощують як товарне зерно амаранту, так і високоякісний насіннєвий матеріал 6 сортів цієї культури. Урожайність вражаюча: 200-250 тонн зеленої маси з гектара, до 5 тонн зерна. Чистий прибуток — 50-60 тис. грн з гектара.

Технологія вирощування нескладна, схожа на технології вирощування таких культур, як кукурудза або соняшник. 

Сівбу амаранту проводять, коли встановлюються теплі ночі. Амарант любить спеку, зростає і в посуху, але на поливі врожайність збільшується. На 1 га при міжрядді 70 см потрібно 1 кг насіння, при міжрядді 45 см — 1,5 кг. Вартість посівного матеріалу — 600 грн. за 1 кг. Попелиця та блішка знищуються в період сходів препаратом «БІ 58 новий». Збирання ведеться комбайнами. 

З тонни амаранту виходить від 30 до 60 літрів олії, її вартість на зовнішньому ринку — $100-120 за літр. Куупують її Ізраїль, Китай, ЄС, США та колишні країни СНД, окрім Росії.