3 грудня 2020, 17:00, Україна

Верховна Рада визначила ліміт на дотації в одні руки

Про це йдеться у матеріалі «Закон про держпідтримку та аграрний реєстр: які зміни запровадив парламент» на AgroPolit.com.

Справедливість надання державної підтримки сільського господарства України забезпечується шляхом пропорційності розподілу державної підтримки та обмеження максимального розміру підтримки на одного виробника сільськогосподарської продукції.

«Історично основним інструментом підтримки сільгоспвиробників були податкові пільги, що включали в себе фіксований податок, залежно від площі землі в обробітку (наразі — єдиний податок четвертої групи) та пільгу з податку на додану вартість, що дозволяла спрямовувати різницю між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом на розвиток виробництва. Після скасування пільг із ПДВ, прямі субсидії стали основним інструментом підтримки сільгоспвиробників в Україні. Водночас, процедура адміністрування програм державної підтримки аграріїв та розподіл цих коштів є одним із найбільш слабких місць в системі підтримки сільського господарства», — зазначають у пояснювальній записці автори закону.

Читати по темі: Президент України підписав закон про функціонування Державного аграрного реєстру.

За кожним видом державної підтримки виробник сільськогосподарської продукції не може отримати державну допомогу у сумі більше, ніж 50 млн грн на одного такого виробника на рік з урахуванням пов’язаних з ним осіб. Таке обмеження має забезпечити більший доступ для невеликих агровиробників до дотації, кажуть автори.

«Попри те, що дрібні агровиробники (сімейні фермерські господарства, домогосподарства населення) становлять левову частку від загальної кількості господарств та виробляють значну частку сільськогосподарської продукції (наприклад, понад 70-90% продукції плодоовочівництва та картоплярства), їх доступ до коштів бюджетної підтримки є вкрай ускладненим», — повідомляють у пояснювальній записці.