Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Рівненський садівник вирощує у промислових масштабах фундук
Олександр Царук із Сарн, що на Рівненщині, вже 4 рік вирощує фундукові сади у промислових масштабах.
Про це пише golos.com.ua.
Нині в Олександровому садку налічується понад 3,5 тис. дерев. Він розрахував, що в майбутньому продуктивність плантації може сягнути 18 тонн, проте на це потрібен час.
Бізнесмен об’їздив безліч садів в Україні, Польщі, щоб зрозуміти, як це — посадити промисловий горіховий сад. Одного разу йому продали 200 кущів звичайної ліщини, але про це чоловік дізнався тільки через чотири роки. Тепер Олександр сам продає саджанці й якість гарантує. Попит на культуру в Україні набирає обертів, а його сад в Рівненській області один з найбільших.
«Доглядаю за рослинами без гербіцидів. Підживлюю лише екологічними добривами. Найважче в горіховому бізнесі пережити перші роки росту рослин. Згодом сад стає «самостійним». Крони перших рядів захищають решту дерев від сильного вітру, а листя та суха трава стають природним добривом», — ділиться набутим досвідом Олександр Царук.
Вирощені плоди Олександр відправляє на свіжий ринок або продає приватним клієнтам.
![Жнива Жнива](/media/news/100-s/00/19/19269/AP_DD_6-22131-39365.jpg)
![Збирання пшениці Збирання пшениці](/media/news/100-s/00/19/19237/zbyrannia-zernovyh-superagronom-39314.jpg)
![Соняшник Соняшник](/media/news/100-s/00/19/19231/1_C02492-35627-39308.jpg)
![Збирання пшениці Збирання пшениці](/media/news/100-s/00/19/19224/AP_DD_6-22131-39283.jpg)