3 травня 2017, 13:35, Посівна

Чернігівщина засіяла зерновими третину запланованих площ

Про результати обговорення повідомляє департамент АПР Чернігівської ОДА.

Від Чернігівської області в обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний та представники інших відповідних підрозділів області.

Як зазначив директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики України Володимир Топчій, холодний температурний режим вніс свої корективи у проведення весняно-польової кампанії. Проте значних негативних наслідків, які б суттєво вплинули на майбутній врожай, не приніс.

Озимина перезимувала добре, у слабкому та зрідженому стані знаходяться лише 10% посівів.

У деяких регіонах з похолоданням та заморозками польові роботи не проводились. Рання група ярих культур посіяна, а от щодо пізніх — спостерігається відставання від минулорічних показників. Зараз дуже важливо наздогнати темпи, адже для посіву залишається 10 днів оптимального терміну.

Крім того, моніторинг стану рослин, висіяних до похолодання, свідчить, що вегетація деяких з них припинилася, спостерігалося пригнічення. Проте з покращенням температурного режиму процеси росту відновлюються.

Дещо гірша ситуація з багаторічними насадженнями та садами. Цвітіння абрикос, черешень та вишень припало на період зниження температури та випадання снігу. Тому науковці прогнозують втрати врожаю цієї групі. Аграріям рекомендовано провести заходи боротьби з хворобами, використати стрес-коректори та біостимулятори росту для часткового відновлення плодових дерев.

На Чернігівщині в середині квітня відмічались заморозки від 4С до 7С у повітрі, а також замерзання верхнього шару ґрунту. Однак, загибелі посівів ярини не зафіксовано. Озимі колосові також не постраждали.

Темпи сівби майже на тиждень відстають у порівнянні з минулорічними.

З потеплінням польові роботи активізувались. Наразі посіяно 118 тис. га зернових культур, або 32% до прогнозу. Зокрема, кукурудзи на зерно — 43 тис. га, або 12%.