30 травня 2020, 09:00, Україна

Посуху в Україні можна подолати лише шляхом штучного зрошення полів — думка

Про це в коментарі ГолосUA повідомив аспірант Національного Аграрного Університету Дмитро Третяченко.

«Я спілкувався з аграріями на півдні України. Вони кажуть, що погода мало того, що стала дуже мінлива, так ще і тенденції, які призводять до посухи, посилюються. Пилові бурі ставлять агровиробництво на межу виживання», — повідомив Дмитро Третяченко.

На думку експерта, за радянських часів в Україні активно використовувалася система штучного зрошення, на це виділялися державні кошти.

«Тому, я вважаю, в Україні потрібно ґрунтовно вирішувати питання з налагодженням системи зрошення по всій країні. При цьому, зазначу, на Півночі, в Центрі ситуація зі зрошенням, мені здається, не стоїть так гостро, тому що там інший клімат. За радянських часів існувала система централізованого зрошення за рахунок води з річок. Але зараз це системно в Україні не робиться», — уточнив експерт.

Представник ЄБРР Василь Говгера презентував результати трирічного дослідження зрошувальної системи України, зазначивши, що єдиної зрошувальної системи в Україні немає. Є багато систем, які розрізняються в кожному регіоні і навіть в районах однієї області — агрокліматичні та географічні умови занадто неоднакові. Так, ЄБРР провів детальний технічний аудит Нижньодністровської зрошувальної системи, яка є однією з найстаріших в Україні і стан її на сьогодні вважається аварійним.

«Нижньодністровська зрошувальна система охоплює 40 тис. га землі, з якої фактично зрошується 7,5 тис. га. Для повної реконструкції необхідно 84 млн євро, що становить в середньому 2 тисячі євро на 1 га інвестицій. Що стосується інших зрошувальних систем, для оцінки вартості їх реконструкції необхідний такий же детальний аудит», — зазначив представник ЄБРР.