ГоловнаПестицидиПротруйникиАльбобактерин

Альбобактерин

Біопрепарат, протруйник

РОЗДРУКУВАТИ
Концентрація діючої речовини

титр - 5х10 9 клітин /г сухої форми

Хімічний клас

біопрепарати


Препаративна форма

р.

Заявник

Інститут мікробіології УААН

Термін реєстрації

31.12.2022

Додаткова інформація про Біопрепарат, протруйник Альбобактерин

Бактерії штаму Achromobacter album 1122

МЕХАНІЗМ ДІЇ ПРОТРУЙНИКА АЛЬБОБАКТЕРИН

Альбобактерин призначений для покращення фосфатного живлення (еквівалентне внесенню 30-60 кг д. р. мінеральних фосфорних добрив) цукрових буряків, підвищення продуктивності та захисту рослин від захворювання коренеплодів коренеїдом, яке проявляється у фазу 2–4 справжніх листків. Застосування препарату сприяє підвищенню урожайності цукрових буряків на 30-70 ц/га (6-14 %), збору цукру на 3-10 ц/га (0,3-0,9 %). Застосування препарату сприяє  підвищенню урожайності насіння ріпаку ярого на 6,0-9,0 ц/га (35%), ріпаку озимого на 5,0-8,0 ц/га (34,6 %) зі збільшенням масличності на 2,1%, збору олії на 3,46 ц/га  (39,3 %).

Розмір прибутку з розрахунку на1 га при застосуванні Альбобактерину у технологіях вирощування цукрових буряків сягає до  0 $/га.

ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТРУЙНИКА

Розроблено спосіб бактеризації насіння цукрових буряків (СОУ 01.4–37–339:2005 НАСІННЯ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ. Технологічних процес нанесення мікробних препаратів), що включає в себе завчасну обробку на насіннєвих заводах Альбобактерином з розрахунку 1 млн клітин бактерій на одну насінину поєднано з фунгіцидами: Апрон XL 350 FS, Максим XL 035FS, Превікур 607 СЛ, Роялфло, Тачигарен, ТМТД та інсектицидами: Адіфур, 35 СТ, Гаучо, 70 %, Круїзер 350FS, Нупрід 600, Семафор 20 ST, Хінуфур в концентрації, яка застосовується в технологічній робочій суміші. Насіння обробляється протягом 3-х місяців до посіву. Обробка насіння Альбобактерином сумісно з фунгіцидом Сульфокарбатіон К, 90-95 % проводиться безпосередньо перед посівом на підприємствах різної форми власності. Не рекомендується застосовувати Альбобактерин сумісно з інсектицидом Космос 250.

Оброблене мікробним препаратом насіння має бути захищене від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОЇ РІДИНИ ПРОТРУЙНИКА АЛЬБОБАКТЕРИН

на одну гектарну норму насіння ріпаку складають 50 мл, на одну тонну –5 л.

На гектарну норму висіву насіння ріпаку робоча суміш складає 200 мл, в яку входять захисно-стимулюючі речовини, 50 мл бактеріального препарату, 150 мл води,2 г NaKMЦ попередньо розчиненого у воді, яка входить в склад робочої суміші, для забезпечення кращого прилипання мікроорганізмів до насіння.

На одну тонну насіння ріпаку робоча суміш складає 20 л, в яку входять захисно-стимулюючі речовини,5 л бактеріального препарату,15 л води, 200 г NaKMЦ попередньо розчиненого у воді, яка входить в склад робочої суміші, для забезпечення кращого прилипання мікроорганізмів до насіння.

Витрати препарату Альбобактерину на одну гектарну норму насіння цукрових буряків (2 кг) становлять 60 мл, на одну тонну –30 л.

На гектарну норму висіву насіння цукрових буряків робоча суміш складає 80 мл, в яку входять захисно-стимулюючі речовини, 60 мл бактеріального препарату, 20 мл води,0,4 г NaKMЦ попередньо розчиненого у воді, яка входить в склад робочої суміші, для забезпечення кращого прилипання мікроорганізмів до насіння.

На одну тонну насіння цукрових буряків робоча суміш складає 40 л, в яку входять захисно-стимулюючі речовини,30 л бактеріального препарату,10 л води, 200 г NaKMЦ попередньо розчиненого у воді, яка входить в склад робочої суміші, для забезпечення кращого прилипання мікроорганізмів до насіння.

Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини.

Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах, рослин (біологічно безпечний).

Інструкція до препарату Альбобактерин

буряки цукрові, кукурудза, соняшник

Об'єкт, проти якого обробляється

для мобілізації важкодоступного фосфору з ґрунту

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

30 мл на гектарну норму

Спосіб, час обробок та обмеження

Обробка насіння

зернові колосові, льон

Об'єкт, проти якого обробляється

для мобілізації важкодоступного фосфору з ґрунту

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

150 мл на гектарну норму

Спосіб, час обробок та обмеження

Обробка насіння

ріпак озимий, ріпак ярий

Об'єкт, проти якого обробляється

для мобілізації важкодоступного фосфору з ґрунту

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

50 мл на гектарну норму

Спосіб, час обробок та обмеження

Обробка насіння