Діюча речовина гербіциду відноситься до триазинове групі. Препарат поглинається як через кореневу систему, так і через листя бур'янів. Після абсорбції корінням метамітрон дуже швидко переміщається до листовому апарату рослини, де блокує процес фотосинтезу.
Гербіцид застосовують для знищення таких видів бур'янів: щириця звичайна, гірчак почечуйний, гірчак березковидний, паслін чорний, лобода біла, редька дика, грицики, кропива глуха, ромашка (види), зірочник середній, рутка лікарська, талабан польовий, фіалка, галінсога дрібноквіткова, волошка синя, зябра ладанний, подмаренік чіпкий, куряче просо, вівсюг звичайний, лисохвіст мишехвостіковій, тонконіг однорічний та інші.
Післясходовий гербіцид застосовують після проростання бур'янів (фаза сім'ядоль широколистяних і 1-й лист в злакових), але не чекаючи їх масової появи. Найвищого ефекту можна досягти при триразовому внесенні гербіциду з нормою 2 л / га. Поєднання метамітрон (Гладіатор, 1,2 л / га) і етофумезата (Арена 0,6-0,8 л / га) дозволить підвищити рівень ефективності та розширити спектр дії препарату, зокрема посилити контроль таких бур'янів, як підмаренник чіпкий, волошка синя , гірчак жорсткий, і найбільш шкідливих однорічних злаків - просо куряче, мишій сизий, мишій зелений та інші.
Препарату властива висока селективність при застосуванні на посівах буряків. Тільки при несприятливих умовах (заморозки, спека, шкідники) при післясходовому внесення можливе тимчасове погіршення стійкості рослин цукрових буряків до гербіциду. При інтенсивної сонячної радіації і денних температурах вище +25 ° С обробку слід перенести на більш прохолодні вечірні години або на ранок. Забороняється застосування гербіциду на кислих грунтах з pH <5.
Гладіатор можна вносити в суміші з іншими гербіцидами. До бакові суміші не рекомендується додавати інсектициди і рідкі добрива.