23 березня 2020, 13:00, ЗЗР

Аграрії вимушені адаптуватись до нових заборон ЄС на хлорпірифос

Про це повідомив Артем Педорченко, к.е.н., науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки».

«Це пов’язано зі змінами законодавства Європейського Союзу, що стосуються заборони використання інсектицидів з діючими речовинами хлорпірифос та хлорпірифос-метил і набули чинності у лютому 2020 року», — пояснив експерт.

За його словами, в Україні препарати з вмістом цих речовин активно використовуються як інсектициди для обробки посівів більшості культур та дезінфекційні засоби для зернових складів. Проте вони негативно впливають на здоров’я людини.

«Згідно з новими європейськими нормами, забороняється ввезення до країн ЄС агропродукції — ячменю, кукурудзи, пшениці, інших зернових та олійних культур — яка містить залишки хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу, що перевищують 0,01 мг/кг. Щоб запобігти зменшенню обсягів поставок українського збіжжя до країн — членів ЄС, які займають значну частку в структурі експорту агропродукції України, вітчизняним сільгосптоваровиробникам слід враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки полів, а також місць зберігання сільгосппродукції», — наголосив Артем Педорченко.

Читати по темі: У жовтні 2020 року ЄС повністю обмежить доступ до продукції з хлорпірифосом