29 листопада 2019, 09:10, Урожай

Гризуни загрожують озимим на Закарпатті

Результати обстежень, проведені спеціалістами управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області, свідчать, що досить високою є чисельність колоній мишоподібних гризунів у місцях їх резервацій: на неорних землях, берегах каналів, узбіччях полів, а також у посівах багаторічних трав, садах, ягідниках.

«Після зменшення кількості опадів та зниження рівня зволоженості ґрунту відбувається активна міграція гризунів у посіви озимих зернових культур, де за високої щільності колоній вони можуть завдати значних пошкоджень. Тому необхідне систематичне обстеження, визначення заселеності угідь та чисельності колоній мишоподібних гризунів для проведення ефективного та своєчасного захисту полів. Таким чином вдасться зберегти посіви та урожай сільськогосподарських культур», — стверджують фахівці.

Зими у Закарпатській області переважно теплі та малосніжні, тому нерідко в цей період миші в сільгоспугіддях продовжують розмножуватися та активно живитися. Навіть під снігом вони можуть харчуватися сходами озимих зернових. При масовому розмноженні гризуни сильно зріджують посіви, весною серед зеленіючих посівів бувають великі прогалини з норами і ходами  шкідників. На окремих полях за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці становили 35-40%. У роки ж масового їх розмноження подекуди виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів. У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, шкодять найчастіше молодим деревам, які навіть нерідко гинуть.

«Сільгоспвиробникам необхідно своєчасно обстежувати площі озимих зернових, багаторічних трав, молодих садів, ягідників та при виявленні 3-5 і більше колоній на одному гектарі проводити заходи зі знищення гризунів», — зауважили у відомстві.