17 листопада 2019, 13:00, Технології

Недостатнє надходження кальцію в рослини може стати причиною токсичної дії мікродобрив — науковці

Про це розповіли у Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН, передає agrotimes.ua.

«Це все пояснює залежність ефективності ОЕДФ-Мікродобрива від карбонатності ґрунту. А саме, поліпшення ефекту від живлення дозою 5 л/га зі збільшенням карбонатності прошарку 30-60 см до 100-110 г/кг ґрунту ефект та зменшення позитивного ефекту від ОЕДФ-Мікродобрива за подальшого збільшення насиченості карбонатами, впритул до негативного, за вмісту карбонатів більш ніж 208 г/кг ґрунту. Тобто на тлі мінімального обробітку високий уміст карбонатів у шарі 30-60 см спричиняв токсичність ОЕДФ-Мікродобрива як у рекомендованій нормі, так і у два рази меншій», — повідомляють науковці.

Зазначається, що за низького вмісту карбонатів у шарі ґрунту 30-60 см (нижче від 10 г/кг ґрунту) доступність мікроелементів найменш обмежена, до того ж досить половинної норми препарату, а рекомендована норма занадто висока. Вміст карбонатів 30-60 см шару 150–180 г/кг ґрунту є оптимальним для позитивного відгуку на некореневе живлення ОЕДФ-Мікродобривом в умовах досліду.