8 серпня 2019, 08:10, Технології

Названо шість складових успішного вирощування ожини

В обробітку господарства перебуває 5 га ожини, з них у тунелях — 3 га. Тунелі захищають ожину від приморозків, опадів та вітрів. Урожайність ягоди на полях господарства сягає 4 т/га, пише agrotimes.ua.

У широких міжряддях молодих посадок ожини в перші 2 роки вирощують полуниці, потім замінюють їх ранньою картоплею. Після чого ожина розростається й затіняє інші рослини.

Тут вирощують три ранні сорти ожини: Лох Тей, Натчез, Хевен Кен Вейт та ремонтантний сорт Блек Меджик.

Ожину висаджували із середини жовтня до середини листопада. На ранніх сортах з застосуванням схеми 3,0×1,0 м. Ремонтантний сорт ожини посадили за схемою 3,0×0,5 м.

«Саджанці висадили під бур на глибину 15-20 см. Під посадку внесли перегній у невеликій кількості, який перемішали із ґрунтом, щоб не підпалити коріння. Ґрунт у рядках замульчували тирсою. З обох боків рядка ожини на висоті 30 см від ґрунту закріплили крапельна стрічка», — розповідає Сергій Павлівський.

За його словами, у перший рік посадки приріст пагонів становив 3-4 метри. Кущі обрізали, залишивши на кожному по 4 пагони заміщення. Пагін від пагона розташовувався на відстані не менше 10 см.

«Навесні провели агрохімічний аналіз ґрунту. Виходячи з виносу елементів живлення, кущі підживили нітроамофоскою. Для кращого запилення ожини в тунелях на кожен гектар встановили 6 вуликів із джмелями», — додає агроном.

Ожина — стійкіша, ніж малина до вірусних та грибних хвороб, тож на плантації Павлівських хвороб не було. Проти кліща ягоди обробили акарицидом. Проти оленки волохатої використали біопрепарати.