29 липня 2019, 16:15, Добрива

Квотування імпорту міндобрив сприятиме утворенню корупційних схем — експерт

Про це, посилаючись на інформацію, отриману під час круглого столу «Все буде добрива: перспективи розвитку ринку добрив в Україні та забезпечення осінніх польових робіт — 2019», що відбувся 25 липня в Києві, заявив Сергій Рубан, директор АХК Dnipro Fert, передає AgroPolit.com.

«Не зрозуміло, яким чином це буде реалізовуватись. На мою думку, це дає можливість для утворення корупційних схем. Одна справа обмежити ввезення товарів і інша справа розподілення квот між своїми чи не своїми», — заявив він.

За словами Рубана, введення квот було запропоноване Союзом Хіміків України, а також підтримане компаніями, які входять до цього союзу, а це переважно великі підприємства.

«Дане рішення було запропоноване як варіант порятунку вітчизняного виробництва добрив. Але мені здається, що це геть неправильний підхід, але так вони мотивують. Я вважаю, що в першу чергу потрібно зробити усе для того, аби знизити собівартість виробництва, де основною складовою є сировина. В Європі виробляють добрива також при дорогій сировині, але там є певне субсидування і податковий тягар далеко не завжди такий як в Україні. А інвестувати у модернізацію українського виробництва — це занадто великі кошти. Єдине, що можна зробити — це замінити на принципово нові, але ні в кого немає таких коштів для цього. Я не вбачаю причин для квотування. На круглому столі також не поясняли, як це бачать. Деталізації не було, просто обґрунтували необхідність», —  додав він.