31 січня 2019, 18:10, Україна

Донецька дослідна станція є однією з найкращих у структурі НААН — Гадзало

Про це на засіданні Президії Національної академії аграрних наук України заявив Ярослав Гадзало, президент академії, повідомляє сайт НААН.

«Попри бойові дії на сході України, керівництво станції доклало всіх зусиль, аби зберегти наукові здобутки, майно і талановитий колектив. Донецька і Луганська області традиційно лідирували у валовому виробництві зернових. Із початком бойових дій втрачено понад 30% посівних площ, але ті, що залишилися під контролем держави, потребують серйозної уваги. Провідний регіон не може залишитися без наукового забезпечення. Я дуже вдячний колективу за роботу в дуже важких умовах», — наголосив Ярослав Гадзало.

За словами директор станції Олександра Вінюкова, установа спеціалізується на селекції та насінництві сільгоспкультур, вдосконаленні систем землеробства, збереженні ґрунтів, впровадженні ресурсоощадних екотехнологій у рослинництві і тваринництві.

«Через те, що дослідна станція переїхала на нове місце, втратила частину площ і техніки, селекція не була завершена. Перше, що зробили наші науковці, — заклали в дослідних господарствах розсадники та полігони для проведення селекційного процесу. На сьогодні на сортовипробуванні знаходяться два сорти ячменю ярого, один сорт пшениці озимої», — повідомив Олександр Вінюков.

Протягом минулого року станція виконувала 11 завдань у рамках 6 програм наукових досліджень, випробовувала 10 розробок у галузі землеробства та рослинництва, впроваджувала 15 розробок у галузі агропромислового виробництва. На 2019/20 роки фахівцями установи заплановано проведення досліджень за 15 завданнями в рамках 10 ПНД. Колектив установи — це 40 фахівців, серед них 12 докторів і кандидатів наук.

«Експериментальна база станції налічує 4 дослідні господарства в Донецькій і Запорізькій областях загальною площею понад 18 тис. га. У 2018 році станція виробила добазового насіння 50 тис. тонн, базового — понад 62 тис. тонн. Насіння пшениці озимої реалізовано на суму понад 7 млн грн, ячменю ярого — на понад 4,5 млн грн», — повідомляють в НААН.