14 січня 2019, 13:20, Насіння

Селекція за кореневими ознаками є перспективною у насінництві кукурудзи — думка

Доступ до високоякісної генетики за розумною ціною є звичною проблемою для фермерів. Американська компанія Hi Fidelity Genetics (HFG), що займається селекцією сільськогосподарських культур, намагається змінити ситуацію, пише agriculture.com.

«З початку 2000-х років ціни на насіннєву кукурудзу росли в 2,5 рази швидше, ніж ціни на урожай, що підриває стабільність фермерства», — каже Клей Мітчелл, співзасновник і керуючий директор Fall Line Capital, який також є головою ради директорів HFG. — «Нові технології відкривають для нашої компанії можливості швидко створювати відмінний посівний матеріал, тим більше, що ми орієнтуємося на ринок насіння, не пов'язаний з ГМ, який має найнижчі нормативні бар'єри».

У першому раунді фінансування своїх розробок компанія отримала інвестиції в розмірі 8,5 млн доларів від Finistere Ventures (це венчурна фірма, розташована в Каліфорнії) та інших компаній, що допоможе прискорити процес розробки і виведення на ринок насіння кукурудзи та бавовнику.

Вчені вважають, що сучасні рішення по селекції культур грунтуються на штучному інтелекті і науці прогнозів.

«Використовуючи нові набори даних і науку про прогнозування, ми створюємо першу наскрізну що прогнозує платформу для селекції сільськогосподарських культур» — сказав Спенсер Мохан, співзасновник HFG і Finistere Ventures.

Компанія HFG розробляє не генетично модифіковані кукурудзяні гібриди, насіння яких, за словами селекціонерів, здатне успішно конкурувати з існуючим комерційним насінням. Офіційні представники фірми стверджують, що їх підхід, заснований на даних, допоміг швидко покращити власні патентовані насіння кукурудзи та різко знизив вартість традиційного розведення.

Нове фінансування в розмірі 8,5 мільйонів доларів США прискорить розробку RootTracker, першої  системи датчиків відстеження кореневої системи в польових умовах, яка може масштабуватися, що дозволить створити рослини кукурудзи з більш прогресивною та надійною кореневою системою. Фінансування також допоможе розробити Luther, комплексну платформу селекції зі штучним інтелектом і з першим механізмом прогнозування для створення гібридного насіння.

«Традиційні методи селекції є ручними і дорогими, і раніше не було ніякої масштабованої можливості для селекції за кореневими ознаками. Однак важливість коренів в протистоянні абіотичним стресам, таким як посуха і дефіцит поживних речовин, добре відома. Компанія HFG усуває це обмеження і надає перший економічно ефективний підхід в польових умовах, що дозволяє об'єктивно картировать коріння окремих рослин, щоб зробити можливим поліпшення культури за цією ознакою. Оскільки нестабільність клімату робить нинішнє насіння кукурудзи більш уразливим, ми бачимо неймовірний потенціал для створення геномів зі «страховкою від посухи» за рахунок поліпшення кореневих характеристик», — кажуть представники компанії.