24 грудня 2018, 11:40, Технології

Ін’єкції ад'ювантів в систему поливу збільшать родючість ґрунту та урожайність культур — вчені

Своєчасне введення поверхнево-активної речовини в систему для поливу дозволить волозі рівномірно проникати через ґрунт в кореневу зону, одночасно виконуючи і інші корисні функції.

Якщо ви вирощуєте кукурудзу, сою, горіхи або фрукти в посушливій зоні, варто розглянути можливість оптимізації якості поливу, кажуть автори методики. Дослідження показують, що поверхнево-активні речовини можуть збільшувати урожай при використанні меншої кількості води в силу наступних факторів.

«Суть полягає в тому, що ми можемо побудувати ці молекули так, щоб в залежності від типу ґрунту, на якому вирощується врожай, ми могли б легше переміщувати воду в профіль ґрунту для зменшення стоку і втрати поживних речовин. Ми також можемо створити таку послідовність молекул, щоб вони могли утримувати воду в піщаних ґрунтах і таким чином захищати рослини від періодів стресу. Поверхнево-активні речовини допомагають воді проникати через щільні, сухі, водовідштовхувальні ґрунту», — пояснює Дон Спієр, який є менеджером по продукту.

Дослідники наразі мають дві категорії продуктів. В одній знаходяться ПАР, які зменшують поверхневий натяг і допомагають переміщувати воду в ґрунт і по всій його поверхні. І в інший є два так званих блоки-співполімери: один зворотний, один стандартний. Вони зберігають вологу, доступну для рослини, і один з них призначений для зменшення або протистояння руйнуванню ґрунтовими мікроорганізмами, щоб зберігати воду в ґрунті довше.

Продукт впорскується з використанням крапельного або спринклерного зрошення.