28 вересня 2018, 12:35, Україна

В аграрному комітеті висунули пропозиції щодо покращення програми держпідтримки АПК на 2019 рік

«В бюджет 2018 року була закладена сума 6,3 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу. Це мінімально можлива сума, яку держава виділила на підтримку драйвера економіки, яким виступає аграрний сектор», — пояснив Олександр Бакуменко.

За його словами, сьогодні Україна займає третє місце в Європі по ринку зерна, перше місце по експорту олії, а товарна продукція нашого сільського господарства впевнено займає основні ніші на зовнішніх ринках, демонструючи показник в 18 млрд. доларів.

Народний депутат переконаний, що уряд повинен зберегти діючі механізми держпідтримки,  збільшувати її суми та вдосконалювати механізми виплати коштів.

«У США програма підтримки АПК сягає суми 8,6 млрд доларів, в ЄС ця сума знаходиться на позначці 50 млрд доларів, то в України ця сума у доларах складає близько 200 млн. доларів. Наразі програма виконання підтримки АПК дуже низька. Те що ми бачимо — це близько 11%. Тому що змінилися підходи до виконання. Кабмін створював нові порядки, вони були затягнуті у часі і в результаті порядок доступу виробників до коштів був ускладнений. Як член аграрного комітету я можу сказати, що ми вкрай незадоволені процесом освоєння цих ресурсів», — пояснив Олександр Бакуменко.

На його думку,  поширюватися така підтримка має на всіх (тваринників, рослинників та фермерів) та стимулювати виробництва продукції з більшою доданою вартістю.

«Завдяки тваринницькій і рослинницькій індустрії України, ми сьогодні самодостатня держава з точки зору забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Ми вийшли на перше місце по виробництву рослинної олії. Ми експортуємо близько 85% продукції тваринництва. Простіше кажучи, якщо ми говоримо про Україну, як про сировинний придаток — це одне питання. Якщо ж ми хочемо, щоб країна торгувала продукцією з високою часткою доданої вартості, держава повинна всебічно, цілеспрямовано підтримувати ці сектори АПК», — заявив Бакуменко.

Крім  того, заступник голови  аграрного  комітету додає, що обов’язкова умова державних програм бюджетної підтримки — їх довготривалість та стабільність.

«Якщо говорити про вектор підтримки АПК, то це має бути прогнозована політика, як мінімум, на п’ять років. Якщо бізнес буде розуміти, що програма — це постійно діючі порядки, тоді можна очікувати виконання цих програм», — підсумував він.

Go за агродотаціями. А ви вже скористалися держкомпенсацією? Ми підкажемо, як
Читати по темі

Нагадаємо, як свідчать дані проекту «Абетка Агродотацій», за 8 місяців поточного року агросектор отримав менше 10% дотацій із 6,3 млрд грн держпідтримки закладеної у бюджету. Відтак, фермери отримали нуль коштів, про що заявили в середині літа, і через провал фермерської програми порадили Максиму Мартинюку піти з обійманої посади.

Окрім цього, з’ясувалося, що з 4 млрд грн на тваринництво виділено за перше півріччя тільки 226,8 млн грн: 220,1 млн грн отримали 5 компаній за те, що здали в експлуатацію/реконструювали тваринницьких об'єктів на суму 733,7 млн грн та ще 6,7 млн грн дотації за молодняк ВРХ.