4 грудня 2017, 14:55, Україна

На Київщині створили комплекс з вирощування екзотичних грибів

Вирощування грибів шіїтаке для подружжя Савчуків – це не мрія всього життя, а скоріш авантюра, яка перетворилась на успішний сімейний бізнес. Та бізнес без капіталовкладень не можливий. Для старту фермерам знадобилося близько $100 тис.

Дуже багато коштів пішло на облаштування приміщення, на утеплення. Значні витрати пішли на вентиляційну техніку. Адже шіїтаке дуже полюбляють чисте повітря та стерильні умови. Про стимулятори росту та хімію взагалі не може йти і мови. Чим чистіше повітря, вода, приміщення, тим гриби почувають себе комфортніше, і їм не треба тоді боротися за виживання.

Життя шіїтаке починається у спеціальних блоках, зроблених з суміші тирси листяних порід дерев, висівок, крейди та чистої води.

У спеціальному приміщенні, так званому інкубаторі, гриби дозрівають близько 4-6 місяців. А потім їх переносять до іншого комплексу для вирощування, де через тиждень ці блоки починають давати свої перші плоди.

За словами Лариси Савчук, коли блок закінчує плодоносити, він відпочиває, потім його замочують, а трохи згодом виставляють на повторне плодоношення. Десь через два тижні, коли він ще трошки відпочив – починається друга хвиля. У комплексі створено особливі умови, за рахунок яких такі блоки можуть плодоносити до чотирьох разів у досить короткий термін.

Залежно від сезону бiзнесмени можуть зібрати за місяць близько 2 тонн рідкісних грибів.

Більшість споживачів грибного господарства – це супермаркети Києва і деякі ресторани. На цей момент фермери торгують лише в Україні. Аби вийти на європейські ринки – треба збільшити об’єми.

Поки що це лише в планах. Шіїтаке – досить специфічний продукт. Він доволі дорогий з точки зору собівартості, і маловідомий широкому загалу наших співгромадян. І тому збільшення виробництва на цьому господарстві і збуту відбувається досить повільно.