19 жовтня 2017, 13:30, ЗЗР

Недобросовісна тимчасова реєстрація пестицидів — основна причина появи на ринку неякісних ЗЗР

На сьогодні в Україні існує два типи реєстрації пестицидів: постійна реєстрація та тимчасова. Обидва типи потрібні, проте щодо другого є певні сумніви у досконалості механізму такої реєстрації. Щоб отримати статус тимчасово зареєстрованого препарату (а це 2+1 роки такого статусу та ще 2 роки на розпродаж залишків) не потрібно подавати повне досьє на препарат, тобто реєстрацію можна виконати за спрощеною процедурою і без наукових досліджень та випробувань.

Євген Семененко: Контрафактні ЗЗР можна купити на будь-якому київському ринку
Читати по темі

Таким чином, заявляють у Асоціації, добросовісний імпортер, що реєструє ЗЗР із наданням усіх необхідних документів та надає повне досьє на препарат, отримує 10 років реєстрації. А недобросовісна компанія фактично без документів, що підтверджують безпечність препарату, отримує реєстрацію на 5 років і при цьому несе мінімальні витрати на усіх етапах реєстраційного процесу.

«Агрохімічний комітет ЄБА вже багато років намагається закрити цю проріху у законодавстві України, але, на жаль, питання не вирішене і до сьогодні. Тому ми дуже сподіваємось, що проблемі недобросовісної тимчасової реєстрації препаратів також буде приділено належну увагу», — говориться у заяві Асоціації.